Інформаційний тиждень у нас розпочинався з Маріуполя. Там нова влада організувала масштабний інвестиційний форум, щоб переконати українських інвесторів та й увесь світ, що в Україну гроші вкладати можна, зокрема й у Донбас, попри те, що поруч триває війна. Вперше на Форумі Єдності говорили про гуманітарні проблеми мешканців Донбасу і про те, як об’єднати Україну. В Маріуполі весь тиждень працювали Наталка Гуменюк та Сашко Шевченко, раджу дивитися і читати репортаж про те, як усе відбувалося. 

Життя «до» та «після»: розведення військ на Донбасі / Донбас reality check

Розведення сил та засобів у Золотому таки відбулося. Перемовники домовлялися про нього три роки. А члени «Нацкорпусу» виступали проти і закликали «не допустити капітуляції».

А що люди? Місцеві мешканці бояться і військових, і їхньої відсутності. Ольга все життя прожила у Золотому-4 на Луганщині. Жінка була проти того, аби українські військові відходили зі своїх позицій. 

«Військові — це бодай якийсь захист, я боюся, що коли вони відійдуть, сюди прийдуть ополченці», — казала Ольга. 

Але є й ті, хто підтримали ідею розведення військ. З мешканцями Золотого, де тоді ще тільки мали розвести війська, і Станиці Луганської, де це вже сталося, говорили Олександра Чернова і Олена Зашко, які продовжують розповідати історії з Донбасу в проєкті «Донбас reality check».

Лінія відмежування: Зеленський дистанціюється від Коломойського

Верховну Раду вже два тижні штормить, як і фінансовий комітет. «Слуги народу» розбилися на два табори і провалювали законопроєкти. Чи означає це, що в монобільшості стався розкол і тепер є «слуги Зеленського» і «слуги Коломойського»? Максим Каменєв — наш політичний оглядач — у матеріалі Лінія відмежування: Зеленський дистанціюється від Коломойського розклав усе по полицях і пояснив, чи справді Зеленський воює проти Коломойського, і хто врешті переможе. 

Скандал із депутатом Яременком. Поговоримо про легалізацію секс-роботи?

А ще у Верховній Раді цього тижня з трибуни перед фракцією і дружиною вибачався нардеп Богдан Яременко. За переписку нібито із секс-робітницею. Повідомлення сфотографували і опублікували у виданні «Букви». Недобре публікувати приватну переписку людини, навіть якщо вона народний депутат, недобре спершу брехати, мовляв переписка — це розіграш… Утім, ця історія має один великий плюс. Це хороший привід поговорити про те, чи готове суспільство до змін, чи досі варто вважати секс-роботу аморальною, неетичною і принизливою? Про це в програмі «Нині вже» вийшла непогана дискусія.

До речі, щоб не пропустити найцікавішого — читайте телеграм проєкту.

«Я — потерпілий. Ми цього три роки добивалися», — В'ячеслав Хімікус про справу Пашинського

Повертаючись до серйозного, Поки Сергій Пашинський досі сидить у СІЗО, наша кореспондентка Таня Безрук знайшла і поговорила із потерпілим у цій справі Вячеславом Хімікусом. Це той чоловік, якому Пашинський поцілив у ногу в новорічну ніч три роки тому. Розказуємо версію того, що відбувалося очима Хімікуса. Спойлер — все як детектив.

«Все, про що я думала — вау, я зараз буду в космосі!» — астронавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер

«Я знаю, що в Україні все набагато складніше і астронавтику не порівняти з NASA. Але я не сумніваюся, що скоро буде новий український астронавт, і сподіваюсь, що оберуть жінку». Слухайте і дивіться історію суперсміливої космонавтки україно-німецького походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер зі США, з якою говорила шеф-редакторка hromadske Ангеліна Карякіна. 

Місто мільйонерів та нетрів — репортаж із Баку

А ще не пропустіть спецрепортаж Наталки Гуменюк і Богдана Кутєпова із Баку. Це історія про те, що ховається за хмарочосами і новими кварталами? Що отримує від нафтових прибутків населення? І чи допомагає багатство біженцям і переселенцям карабаської війни, гаряча фаза якої завершилася 25 років тому.

Поділитись: