Життя

Головною політичною подією року українці назвали надання томосу — опитування «Демократичних ініціатив»

Життя/Головною політичною подією року українці назвали надання томосу — опитування «Демократичних ініціатив»
Зберегти
Вигляд
Головною політичною подією 2018 року українці назвали об'єднання православної церкви та надання томосу про автокефалію. Такі результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Об'єднання церкви та надання томосу головною подією всередині країни назвали 24% опитаних українців.

Ще 17% назвали воєнний стан, 9% — напад російських прикордонників на українські кораблі в Керченській протоці, а 7% — продовження війни.

Серед варіантів, які набрали понад 1% голосів також ріст цін, безвізовий режим з Європейським Союзом, підготовка до виборів, мітинг власників автівок з єврономерами і наближення України до ЄС.

Головною політичною подією світу опитані українці назвали протести у Франції — 7 %, посилення санкцій проти Росії — 4%, «події у Вірменії» — 3% та ще 3% — напад у Керченській протоці.

Опитування проводили з 19 по 25 грудня в усіх регіонах України, окрім анексованого Росією Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Організації опитали 2017 людей віком від 18 років. Похибка вибірки — до 2,3%.

Зазначимо, що, попри визнання надання томосу головною політичною подією 2018 року, Православна церква України ще не отримала томос про автокефалію.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх офіційно підпише томос про автокефалію Української православної церкви. А 6 січня після божественної літургії його вручать митрополиту.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Пов`язані новини