Константинополь відмовився розривати відносини з РПЦ

Вселенський патріарх Варфоломій під час зустрічі з патріархом Кирилом у тронному залі Вселенських патріархів, Стамбул, Туреччина, 31 серпня 2018 року
Вселенський патріарх Варфоломій під час зустрічі з патріархом Кирилом у тронному залі Вселенських патріархів, Стамбул, Туреччина, 31 серпня 2018 року Олександр Попенко/Громадське

Константинопольський патріархат не розриває відносин з Російською православною церквою, попри таке рішення з боку РПЦ.

«Сповіщаємо вас про те, що наша архієпископія-екзархат, що знаходиться в юрисдикції Вселенського патріархату, полягає в повному спілкуванні з усією Православною церквою. Вселенський патріархат не переривав спілкування з Московським патріархатом і продовжує згадувати його в порядку, встановленому в диптиху», — йдеться у зверненні екзархату російських парафій в Західній Європі до пастви.

У документі зазначено, що усі православні віряни можуть брати участь у літургійному житті та церковних таїнствах в парафіях, які підпорядковуються Константинополю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Екзархат Константинополя закликав усіх священнослужителів та вірян російського екзархату в Західній Європі молитися за єдність церкви.

15 жовнтя синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. До цього рішення долучилися Білоруська православна церква та власне Російська православна церква закордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На місіонерській передовій: як православні церкви ділять паству там, де вони в меншості — репортаж

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної провославної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна