Голова Антикорупційного суду Олена Танасевич (в центрі), Київ, 7 травня 2019 року
Фото:

Василь Пехньо/Громадське

Головою новоствореного Антикорупційного суду обрали суддю Олену Танасевич. На зборах суддів Вищого антикорупційного суду України за неї таємно проголосували 23 з 38 суддів. За другу кандидатку — суддю Ольгу Саландяк — проголосували 10 суддів.

Танасевич раніше працювала суддею Печенізького райсуду Харківської області. Вона закінчила Харківську юридичну академію Ярослава Мудрого, а присягу судді склала у 2012 році.

Новообрана голова отримала найвищий рейтинговий бал за підсумком конкурсу на посаду суддів антикорупційної інституції. 792 бали з 1000 можливих. Їй 37 років, родом із Харкова.

Рух ЧЕСНО не знайшов інформації, яка б свідчила про недоброчесність Танасевич.

Чоловік новобраної голови Антикорупнційного суду — приватний підприємець. Він директор компанії «Енергетична альтернатива», яка спеціалізується на відновлювальній (зеленій) енергетиці.

Згідно з декларацією судді за 2018 рік, Танасевич отримала як суддя 220 тисяч гривень, а її чоловік заробив мільйон гривень.

Голову Вищого антикорупційного суду обрали з третьої спроби. У перших двох жодному з кандидатів не вдалося набрати необхідного мінімуму — 20 голосів.

Нагадаємо:

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

Поділитись: