Фото:

Павло Рябікін / Facebook

Кабінет міністрів України ухвалив рішення щодо призначення генерального директора аеропорту «Бориспіль» Павла Рябікіна на посаду голови Державної митної служби. Але він ще має пройти спеціальну перевірку, і лише потім з ним укладуть контракт.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

Що відомо про Рябікіна?

Павло Рябікін навчався на факультеті міжнародних відносин та міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працював заступником міністра транспорту та зв'язку України, надзвичайним та повноважним послом України у Данії та обіймав посаду заступника голови Київської міської державної адміністрації.

З 23 березня 2017 року він працює генеральним директором міжнародного аеропорту «Бориспіль». Водночас Рябікін був народним депутатом України трьох скликань: двічі безпартійним, один раз — від УДАРу.

Скандали

У липні 2017 року виник скандал, коли аеропорт «Бориспіль» попросив в ірландського лоукостера Ryanair 360 мільйонів гривень за вихід на український ринок. Рябікін тоді казав, що кілька вимог перевізника не відповідають українському законодавству і аеропорт не може встановлювати єдиний збір, як того вимагає Ryanair, адже він змінюється в залежності від того, наскільки заповнений літак.

Зрештою, європейський лоукостер скасував свій вихід на український ринок. За словами тодішнього міністра інфраструктури Володимира Омеляна, це відбулося через вплив авіакомпанії МАУ.

У 2019 році Національне агентство з запобігання корупції виявило, що Павло Рябікін у своїй декларації за 2016 рік подав недостовірну інформацію — він не задекларував власні корпоративні права та не вказав відомості про нежилі приміщення та автомобіль, які належать доньці на праві власності. Загальна сума недостовірних відомостей у декларації за 2016 рік становила понад 10,6 млн гривень.

Поділитись: