Головна редакторка «УП» про справу Шеремета: Є сумніви, що група волонтерів могла організувати вбивство без замовника

Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва заявила, що сумнівається у тому, що група волонтерів могла організувати вбивство журналіста Павла Шеремета, щоб дестабілізувати ситуацію в країні, не маючи замовника.

Про це вона сказала в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Історія про те, що група волонтерів могла організувати вбивство відомого журналіста з метою дестабілізації ситуації в країні, не маючи замовника цього вбивства, є малоймовірною. Якщо говорити про Андрія Антоненка та Юлію Кузьменко, які є головними підозрюваними у цій справі, які ідентифіковані як люди, які клали вибухівки, то вони достатньо публічні люди. Вони не переховувались від органів досудового слідства. Вони вели публічний спосіб життя весь цей час», — зазначила журналістка.

Вона також нагадала, що підозрювана Кузьменко приходила підтримувати на судові засідання Інну Грищенко з позивним «Пума». Восени 2019-го року в Івано-Франківську та Києві арештували подружжя ексвійськових — Владислава та Інну Грищенків з позивними «Буча» та «Пума». Їх підозрюють у замаху на вбивство чоловіка у Косові.

«Це дивна поведінка для людини, яка причетна до такого резонансного вбивства, і для людини, яка знає, що слідство продовжує працювати в якомусь напрямку», — додала Мусаєва.

Головна редакторка висловила сподівання, що очільник МВС Аваков розуміє особисту відповідальність, коли повідомляє про підозрюваних у справі про вбивство Шеремета.

«Коли міністр внутрішніх справ звітує на брифінгу та називає прізвища підозрюваних, які є публічними людьми з якоюсь репутацією, він має розуміти частину своєї відповідальності. Уявляєте, якщо це все виявиться неправдою, який це буде удар по людині, яка дійсно лікувала дітей та нічим таким не займалась?», — сказала журналістка.

Вона додала, що відновити довіру до правоохоронних органів буде складно, якщо оприлюднені факти у справі Шеремета виявляться неправдою.

Нагадаємо, 12 грудня 2019-го глава МВС України Арсен Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета. Кількома хвилинами раніше музикант Riffmaster Андрій Антоненко повідомив, що до нього прийшли з обшуками та підозрюють у вбивстві журналіста Шеремета.

Згодом поліція дала брифінг, правоохоронці назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Це військова медсестра Яна Дугарь, дитячий хірург в Охматдиті Юлія Кузьменко, музикант і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Інни та Владислава Грищенків, відомих за прізвиськами «Пума» і «Буча».

За даними слідства, Антоненко та Кузьменко закладали вибухівку під авто Павла Шеремета.

13 грудня Печерський суд Києва обрав запобіжний захід військовослужбовиці Яні Дугарь, яку підозрюють у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Її відправили під цілодобовий домашній арешт до 8 лютого 2020 року.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. Розслідування убивства Шеремета високопосадовці публічно називали «справою честі», утім понад 3,5 роки попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного.

Також слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР. У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван заявив, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста.

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

10 жовтня 2019-го президент Володимир Зеленський заявив, що керівництво МВС змінять, якщо не буде результатів у справі щодо вбивства Шеремета.