Корпорація Google погодилася виплатити 11 мільйонів доларів у рамках позову про дискримінацію по відношенню до претендентів на ті чи інші посади у віці (ейджизм).

Кожен із 227 позивачів отримає по 35 тисяч доларів. Юристи, що представляють їх, отримають 2,75 мільйона доларів, передає Bloomberg.

Позов проти компанії подала жінка, яка за останні сім років намагалася влаштуватися у Google чотири рази, але їй відмовляли усупереч кваліфікації претендентки. У компанії стверджують, що не відхиляли її кандидатуру свідомо, але погодилися задовольнити вимоги позивачів віком 40 років і старше.

Суд також наказав Alphabet Inc. проводити серед співробітників і керівників тренінги, присвячені питанням вікових забобонів, і створювати комітет, що займається питаннями вікового різноманітності при наборі персоналу.

Ейджизм — поширена як у формальних, так і в неформальних сферах життя суспільства дискримінація людини на підставі її віку. Вона проявляється у готовності адекватно сприймати і співпрацювати лише із тими людьми, які відповідають заздалегідь установленим віковим критеріям. Однією з форм ейджизму є «джейнізм» — надання переваги молодим людям перед більш старшими. 

Раніше корпорація Google припинила роботу над пошуковою системою Dragonfly для Китаю, який би враховував правила цензури у країні. Проти браузера з вбудованою цензурою виступали правозахисники Amnesty Internetional, співзасновник PayPal Пітер Тіль і частина співробітників Google.

Поділитись: