Звільнений керівник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що його управління займалося розслідуванням справи, у якій фігурував глава Офісу президента Андрій Богдан.

Про це він сказав в ефірі «Громадського радіо».

За словами Горбатюка, в його управлінні допускали, що Богдан впливав на судові рішення, які зобов’язали Україну виплатити більше 3 мільярдів гривень за гарантіями корпорації «Єдині енергетичні системи» перед російським Міноборони.

«Є справа, у якій були ухвалені судові рішення, які не могли насправді бути ухвалені ні за яких умов. Вони на Україну поклали 3,2 мільярда гривень боргу і виплату 32 мільйонів гривень Російській Федерації», — розповів Горбатюк.

«За цією справою вже більше року ми підготували проєкти повідомлень про підозру суддям, але керівництво Генпрокуратури це блокувало. У цій справі є низка осіб, які сприяли ухваленню рішень, і серед цих осіб перевіряли також і Богдана», — заявив він.

Водночас у ГПУ заявили, що нічого не знають про підозру, яку начебто готували Богдану. 

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в ефірі «Право на владу» заявив, що ні САП, ні Національне антикорупційне бюро не готуються вручати підозру Богдану щодо його порушень закону під час роботи в уряді Азарова. 

Раніше повідомлялося, що ГПУ планувала звільнити 218 прокурорів, які відмовилися проходити переатестацію або подали заяви іншого зразка. Зокрема, ГПУ звільнила керівника управління спеціальних розслідувань Сергія Горбатюка та очільника відділу процесуального керівництва Олексія Донського, бо вони написали заяви не того зразка.

Також раніше повідомлялося, що з Генеральної прокуратури звільнили чотирьох слідчих управління спеціальних розслідувань, яке займається розслідуванням справ Майдану, які теж написали заяви на переатестацію у довільній формі. Керівник управління Сергій Горбатюк стверджував, що це рішення суперечить закону.

У заяві, якої вимагало керівництво ГПУ, йшлося про те, що підписант дає згоду на те, що під час ухвалення рішення про атестацію комісія може брати до уваги будь-яку інформацію від фізичних або юридичних осіб без необхідності її перевіряти. Не всі прокурори погодилися на це.

Поділитись: