Співробітники управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України звертались до спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо співпраці.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповів начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

«Ознайомившись з опублікованим першим звинуваченням Полу Манафорту, ми побачили, що окремі пункти звинувачення пересікаються із нашими розслідуваннями і тому важливо для нас отримувати копії документів та інформацію від Сполучених Штатів Америки і ми готові були надавати сприяння у їхніх розслідуваннях», — зазначив Горбатюк.

Він уточнив, що мова йде про розслідування розтрати коштів Міністерства юстиції України.

«Ми розпочали розслідування, ще до всіх оприлюднень «чорної бухгалтерії» стосовно розтрати коштів Міністерства юстиції на оплату послуг американської юридичної фірми у справі Тимошенко проти України щодо її незаконного арешту.Слідство повідомило про підозру міністру юстиції, його заступнику і головному бухгалтеру і з 16-го року ця справа слухається в суді», — пояснив Горбатюк.

Чи йдеться про справу екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича, прокурор відповів «так».

«Відповідно там було більше млн доларів виплачено цій юридичній фірмі, а в звинуваченні американському по Полу Манафорту зазначено про те, хоча там не всі названі підприємства, фізичні та юридичні особи, але з високою долею імовірності, ми зробили висновок, що там записано ще 4 мільйони доларів, окрім цього мільйону, які було виплачено саме за цей звіт. Відповідно, зацікавившись цією інформацією, бажаючи впевнитись в цьому і отримати підтвердження документальне, ми якраз і писали до Міністерства юстиції США з клопотанням про співпрацю», — наголосив Горбатюк.

Водночас, він додав, що відповіді слідчі так і не отримали.

Нагадаємо, 17 квітня 2018 року екс-міністру юстиції Лавриновичу вручили обвинувальний акт.

27 вересня 2017 року Апеляційний суд звільнив екс-міністра юстиції Лавриновича з-під арешту.

6 вересня 2017 року екс-міністра юстиції Лавриновича викликали на допит у справі про «переворот». Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Януковичу та Лавриновичу повідомили про підозру у захопленні влади у 2010 році шляхом повернення Конституції 1996 року.

Сам Лавринович заявив, що не бачить злочину в своїх діях, а в 2010 році лише виконував свої функціональні обов'язки.

В 2004 році Верховна Рада прийняла зміни до Конституції, в результаті яких Україна з президентсько-парламентської стала парламентсько-президентською республікою. У 2010 році Конституційний суд України повернув країну до президентсько-парламентської форми правління, повернувши президенту частину втрачених після конституційної реформи 2004 року повноважень.

Поділитись: