Генеральна прокуратура України подала до Вищої ради правосуддя клопотання про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя суддів Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та Ігоря Погрібніченка, а також суддю Суворовського районного суду Одеси Івана Шепітки.

Про це повідомляє пресцентр судової влади України.

Повідомляється, що причина відсторонення — «притягнення до кримінальної відповідальності».

«Розгляд зазначених клопотань призначено на 20 серпня 2019 року о 10:00. Нагадаємо, що рішенням Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя 8 квітня 2019 року, суддю Окружного адміністративного суду міста Києва Євгенія Аблова відсторонено від здійснення правосуддя», — йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялось, що ГПУ допитала голову Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка та вручила йому підозруу втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Також підозри вручили усім суддям Окружного адмінсуду Києва, яких викликали на допити до ГПУ.

Нагадаємо, 26 липня детективи Національного антикорупційного бюро разом з управлінням спецрозслідувань Генпрокуратури прийшли з обшуками в Окружний адміністративний суд Києва. Пізніше стало відомо, що прокуратура підготувала повідомлення про підозру для керівництва і чотирьох суддів Окружного адміністративного суду Києва за фактами втручання в діяльність Вищої кваліфікаційної комісії суддів та низки інших відомств.

У НАБУ та ГПУ наголосити, що це загроза національній безпеці.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що 31 липня він повернеться до роботи й вирішить, підписувати чи ні підозри суддям Окружного адміністративного суду Києва, де нещодавно пройшли обшуки, однак раніше керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк повідомив, що керівництво ГПУ затягує підписання підозр суддям Окружного адмінсуду.

Окружний адміністративний суд Києва раніше прославився низкою резонансних рішень: так, він визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку, усунув з посади очільницю МОЗ Уляну Супрун, поновив Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби, заморозив перейменування УПЦ МП та зупиняв конкурс на посаду глави митниці, дозволив заступнику глави СБУ Демчині не показувати декларацію, заборонив приватизацію Центренерго та ухвалив чимало інших дивних рішень.

Поділитись: