Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак (ліворуч) та його адвокатка Тетяна Матяш (праворуч) на засіданні суду, Чернігів, 17 серпня 2019 року
Фото:

Громадське

У прокуратурі наголошують, що описка в ухвалі суду не може бути причиною звільнення із СІЗО заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака, якого підозрюють в шахрайстві.

Про це в коментарі Громадському заявив прокурор Денис Іванов.

Він нагадав, що технічну описку, згідно КПК, суд має право виправити за власної ініціативи або за заявою іншого учасника провадження, що і зробила сторона обвинувачення.

Водночас Іванов не знає, чому суддя одразу не виправила помилки на засіданні суду 16 серпня, а зробила це лише 17 числа.

«Ці дві ухвали (перша та ухвала 17 серпня, яка виправила помилки — ред.) є невід’ємними частинами і ухвала про виправлення описки, відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства, ніяким чином не може змінювати по суті рішення від 16 серпня, оскільки мова йде про технічку описку. І мова не йде про зміну порядку виконання ухвал», — пояснив прокурор.

Він наголосив, що в ухвалі зазначено — вона підлягає негайному виконанню, тому немає підстав для звільнення Гримчака із СІЗО.

Іванов також зазначив, що подібна практика є розповсюдженою, бо судді часто допускають описки.

Також прокурор нагадав, що захист заступника міністра може оскаржити запобіжний захід у апеляційному суді.

«Просто тут йде розрахунок на маніпуляцію, підміну поняттями, я думаю, що це робиться свідомо, а не тому, що адвокат не знає норми кримінально-процесуального закону», — резюмував він.

Раніше адвокатка Гримчака заявила, що того не випускають із СІЗО попри помилку в ухвалі суду.

16 серпня суд у Чернігові вирішив взяти під варту заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака на 2 місяці (60 діб) під заставу в 6 млн гривень. Однак в ухвалі переплутали по батькові Гримчака, назвавши його Юрієм Михайловичем, а не Миколайовичем. Крім того, в ухвалі помилково зазначили захисника Гримчака. Адвокатом вказали Дмитра Мельника, а не Тетяну Матяш.

17 серпня суд вирішив виправити ухвалу з помилками, але помилився знову, назвавши адвокатку Мятяш, а не Матяш.

Нагадаємо:

Юрій Гримчак — народний депутат України 6-го скликання. Від створення Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб був радником, а згодом і заступником міністра з тимчасово окупованих територій.

Поділитись: