Світ

Гривня зміцнюється через падіння світових цін на нафту та рішення ФРС США. Проте це триватиме тимчасово — Нацбанк

Богдан Данилишин
Світ/Гривня зміцнюється через падіння світових цін на нафту та рішення ФРС США. Проте це триватиме тимчасово — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Головними причинами зміцнення гривні та падіння курсу іноземних валют є рішення Федеральної резервної системи США не підвищувати ключової ставки та падіння світових цін на енергоресурси. Таке посилення курсу гривні триватиме щонайбільше до травня-червня.

Про це повідомив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин. За його словами, від початку 2019 року обмінний курс гривні зміцнився на 2,9%.

«Вплив на реалії та перспективи усіх валют у світі, і в тому числі гривні робить політика ФРС — це аксіома. Про те, що в керівництві Федрезерву зародилися сумніви щодо доцільності продовження жорсткої монетарної політики стало відомо в перші дні року», — зазначив Данилишин.

Зазначимо, що зростання ключової ставки у США впливає на інші валюти, зокрема гривню, через те, що робить американські боргові цінні папери більш привабливими. Це призводить до відтоку валюти з країн, що розвиваються, до США та інших розвинених країн.

У Нацбанку України вважають, що «пауза» у підвищенні ставок ФРС США триватиме приблизно до червня, що створюватиме сприятливі умови для української валюти.

Крім цього, на курс гривні вплинуло падіння світових цін на енергоресурси, які складають вагому частину українського імпорту.

«Схоже, ми вступили в період відносно низьких цін на нафту та інші енергоресурси, серед яких для України найважливішим, нарівні з «чорним золотом», є природний газ. Зниження вартості енергосировини пов'язано з надлишком пропозиції на глобальному ринку», — зазначив Данилишин.

Окрім цього, у Нацбанку вважають, що зміцненню гривні сприяла низка внутрішніх факторів: зростання експорту аграрної продукції та металургії, зростання надходжень від продажу українських боргових цінних паперів та помірні витрати державного бюджету на початку 2019 року.

«Як би там не було, є привід для спокою тільки у короткостроковій перспективі... Активний експорт української агропродукції припаде на березень-квітень, з травня почнеться його тимчасове (на кілька місяців) зниження. А вкладення нерезидентів в ОВДП — не довгострокові: влітку іноземні інвестори (хоча, в даному випадку скоріше варто говорити про спекулянтів), дочекавшись погашення боргових паперів, ймовірно, почнуть виводити кошти з українського ринку, підвищивши тим самим, попит на іноземну валюту», — повідомив голова Ради НБУ.

Зазначимо, що на початку лютого 2019 року курс долара на міжбанківському ринку вперше за останні 6 місяці опустився нижче 27 гривень.

Нагадаємо, що 18 грудня Світовий банк надав Україні кредитні гарантії на 750 мільйонів доларів. Мінфін повідомляв, що планує використати гарантії для залучення кредиту двома траншами: на 400 мільйонів доларів та 600 мільйонів доларів. При цьому, перший транш планували брати кредитом у євро.

21 грудня МВФ перерахував Україні перший транш кредиту на 1,4 мільярда доларів. Кошти перерахували до міжнародних резервів, які тоді зросли до 20,1 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Корупція, зростання цін і дефіцит бюджету: з чим доведеться боротися Україні, щоб отримати $4 мільярди від МВФ

Пов`язані новини