Десятки смартфонів ізраїльських військових виявилися зламані бойовиками палестинського руху ХАМАС, які видавали себе за дівчат, що бажають познайомитися.

Про це повідомляє BBC із посиланням на представника ізраїльської армії, підполковника Джонатана Конрікуса.

За його словами, військові отримували фейкові фото дівчат. «Дівчата» пропонували завантажити на телефон додаток, нібито для обміну фото, який був здатен таємно отримати доступ до даних смартфона. Відзначається, що витоків яких-небудь цінних даних не сталося, оскільки злом вчасно виявили.

Конрікус також підкреслив, що це вже третя за останній час спроба зламати смартфони ізраїльських військових, проте цього разу вона виявилася «найбільш витонченою у технічному відношенні».

За словами Конрікуса, хакери видавали себе за дівчат, що погано говорять на івриті, для переконливості представлялися іммігрантками або стверджували, що у них дефект мови або проблеми із зором. «Дівчата» відправляли посилання для встановлення програм, за допомогою яких вони нібито хотіли обмінюватися фотографіями.

Своєю чергою, посиланням завантажувався шкідливий додаток, який отримував доступ до даних у смартфоні жертви. Додаток мав доступ до розташування смартфона, фотографій і контактів. Також він дозволяв віддалено керувати телефоном, ініціюючи фотографування та аудіозапис без відома власника.

Армія оборони Ізраїлю виявила зломи кілька місяців тому, але втрутилася не відразу, вирішивши спочатку поспостерігати за ситуацією, пояснив Конрікус.

Нагадаємо, через мобільний додаток Elector, який використовувала партія «Лікуд» прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, можна було отримати інформацію про понад 6 мільйонів виборців країни — включно з номерами телефонів і паспортів деяких із них.

Поділитись: