Хакери, причетні до масштабної кібератаки, вимагають 70 мільйонів доларів у Bitcoin за доступ до вкрадених даних
Хакерське угруповання REvil, яке назвали причетним до масштабної кібератаки на компанію—розробника програмного забезпечення Kaseya, вимагає 70 мільйонів доларів викупу в криптовалюті для повернення вкраденої ним інформації.
Про це повідомляє Reuters.
Повідомлення про викуп з’явилося на одному з блозів, який REvil використовували для комунікації й раніше. За оцінками фахівця з кібербезпеки Аллена Ліски, цю вимогу «майже точно» санкціонувало керівництво REvil. Хакери не відповіли на запит Reuters.
REvil також заявило, що внаслідок їхньої кібератаки було уражено загалом мільйон «систем». Представники Kaseya ж стверджують, що насправді постраждали до кількох тисяч компаній, та й ті — переважно дрібні організації на кшталт бібліотек.
А втім, масштаб кібератаки, про яку стало відомо 3 липня, до кінця досі не встановлений. У ЗМІ повідомляли, що вона вивела з ладу обчислювальні системи у кількох сотнях шведських супермаркетів, 11 школах Нової Зеландії і двох ІТ-компаніях Данії.
Засновник Національного центру кібербезпеки Великої Британії Кіран Мартін в інтерв’ю BBC заявив, що «масштаб і вигадливість цього глобального злочину [кібератаки] є рідкісними, якщо не безпрецедентними».
Мартін також висловив здивування тим, що хакери вирішили прийняти викуп у Bitcoin, а не більш захищеній криптовалюті. Адже, приміром, владі США вдалося повернути частину викупу, яку хакерам заплатила компанія Colonial Pipeline.
Кіберфахівці припускають, що угруповання REvil походить із Росії чи колишніх країн Радянського Союзу. Президент США Джо Байден уже доручив перевірити роль Росії в кібератаці і в разі необхідності підготувати заходи у відповідь.
Кібербезпека була однією з тем, яку обговорювали президенти США й Росії Джо Байден та Володимир Путін на саміті 16 червня. За словами Байдена, той передав Путіну перелік із 16 об'єктів критичної інфраструктури, кібератаки на які можуть стати приводом для дій у відповідь.
До того у США фіксували низку кібератак, до яких вважають причетними хакерів із Росії. Наприклад: масштабна атака на SolarWinds, яку називали чи не найбільшою в історії, злам нафтопроводу Colonial Pipeline і згадану вже кібератаку на найбільшого у світі постачальника м'яса JBS.
У квітні 2021 року США запровадили проти РФ санкції — зокрема і через кібератаку на SolarWinds. Під обмеження потрапили шість російських технологічних компаній, які співпрацюють із російською розвідкою.
- Поділитися: