Хакерська група Digital Revolution розповіла про нову зброю — програму «Фронтон», — замовленому Федеральною службою безпеки Росії, за допомогою якої можна організовувати кібератаки.

Про це повідомляє BBC з посилання на технічну документацію «Фронтон».

За даними Digital Revolution, існують різні версії програми — «Фронтон», «Фронтон-3Д» і «Фронтон-18». Всі вони дозволяють заражати «розумні» пристрої (від цифрових асистентів до цілих «розумних» будинків), об'єднувати їх в мережу і «обвалювати» сервера, які відповідають за стійкість роботи великих інтернет-сервісів інтернету в цілих країнах.

У розробці кіберзброї, ймовірно, могла брати участь московська компанія 0day, хакери Digital Revolution стверджували, що зламали її ще у квітні 2019 року.

Один з документів — «макет дослідно-конструкторської роботи», який нібито готувала компанія «ИнформИнвестГрупп» за замовленням військової частини № 64829, більш відомої як Центр інформаційної безпеки ФСБ.

Хакери пояснюють, що багато користувачів використовують «розумні» пристрої прямо «з коробки», не змінюючи стандартні заводські логіни й паролі, що робить їх доступними мішенями для хакерів.

У документації «Фронтон» продумали засоби, щоб ретельно приховувати сліди.

«Виключено використання російської мови та зв'язної кирилиці, для доступу до сервера потрібна авторизація, закриті порти», — йдеться у макеті «Фронтон».

Зламувати пристрої пропонують за допомогою словника типових паролів від IoT-пристроїв або «Інтернет речей». Словник паролів можна редагувати, підлаштовуючи свій словник під конкретні мішені.

«Потужна атака декількох сотень тисяч машин здатна зробити сайти соціальних мереж, файлообмінників недоступними протягом кількох годин. Атака на національні DNS-сервери може зробити недоступним інтернет протягом кількох годин у невеликій країні», — йдеться в опублікованих документах.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Грузії заявило, що за кібератакою на урядові сайти країни в жовтні 2019 року стоїть Генеральний штаб Збройних сил РФ.

Поділитись: