Світ

Генпрокурор заявив, що журналістка «Схем» Седлецька відмовилася надати слідству інформацію

5 вересня, 2018 20:51
Світ/Генпрокурор заявив, що журналістка «Схем» Седлецька відмовилася надати слідству інформацію
Зберегти
Вигляд
Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що журналістка програми «Схеми» Наталії Седлецької відмовилася надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що журналістка та головна редакторка програми «Схеми» Наталія Седлецька відмовилася надавати певну інформацію у справі про розголошення таємниці слідства. 

Про це він написав у коментарі під постом члена наглядової ради НСТУ Євгена Глібовицького у Facebook.

«Журналістка є свідком у справі про розголошення таємниці слідства. Фоноскопічна експертиза встановила приналежність голосу керівнику НАБУ. Але слідство зобов’язане встановити час події. Журналістка відмовилася давати інформацію про час зустрічі з керівництвом НАБУ», — зазначив Луценко.

За його словами, у ГПУ немає іншого варіанту, як отримати за рішенням суду інформацію про локалізацію мобільного телефона журналістки за час, «коли почалося прослуховування і розголошення даних потерпілої».

«Жодної інформації про контент розмов журналіста слідство не потребує», — наголосив генпрокурор.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду. 

Відомо, що це рішення суду пов’язане зі справою про можливе розголошення державної таємниці і даних досудового розслідування директором Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артемом Ситником. Відомо, що свідками у цьому провадженні є загалом 17 журналістів, серед них Седлецька.

У ГПУ заперечили прослуховування Седлецької та заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки, до телефону якої суд надав доступ правоохоронцям.

Водночас Наталя Седлецька у коментарі Громадському повідомила, що дані, доступ до яких надав суд, включатиме зміст SMS-повідомлень.

«Він каже «не включатиме змісту розмов» — добре, але включатиме зміст SMS. Він каже, що немає втручання у професійну діяльність і особисте життя — але насправді у них на руках тепер карта моїх пересувань і місцеперебування протягом 17 місяців», — наголосила журналістка.

5 вересня Луценко запросив журналістку Седлецьку на закриту зустріч після того, як суд дозволив слідчим отримати доступ до інформації з її телефону.

Генпрокурор відмовився від прямого ефіру на «Радіо Свобода», куди його запрошували публічно відповісти на питання про надання слідчим доступу до телефону журналістки.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

Пов`язані новини