Війна

Генсек ООН обговорив ситуацію в Сирії з постпредами 5 країн у Радбезі

13 квітня, 2018 10:48
Війна/Генсек ООН обговорив ситуацію в Сирії з постпредами 5 країн у Радбезі
Зберегти
Вигляд
Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш обговорив з постійними представниками п'яти країн в Радбезі ООН ситуацію в Сирії.

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш обговорив з постійними представниками п'яти країн в Радбезі ООН ситуацію в Сирії.

Про це повідомляє прес-служба ООН.

«Я подзвонив послам п'яти постійних членів Ради Безпеки, щоб знову висловити свою глибоку стурбованість з приводу ризиків нинішнього глухого кута і підкреслив необхідність уникати виходу ситуації з-під контролю», — сказав Гутерріш.

Він нагадав, що зусилля ООН мають бути направлені на  припинення  страшних страждань сирійського народу.

8 квітня здійснена хіматака на контрольоване повстанцями місто Дума у Східній Гуті, внаслідок якої загинуло щонайменше 70 людей.

9 квітня Організація із заборони хімічної зброї розпочала розслідування атаки в Сирії.

10 квітня уряд Сирії запропонував Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) направити команду спостерігачів для розслідування обвинувачень у проведенні хімічної атаки в місті Дума.

Постійна представниця США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що «на руках російського режиму є кров сирійських дітей».

Постійні представники Франції та Великої Британії при ООН Франсуа Делатр і Карен Пірс на екстреному засіданні Ради безпеки заявили про відповідальність Росії та Ірану за останню хімічну атаку в сирійському місті Дума.

Дональд Трамп заявив що ухвалить рішення протягом доби про те, чи застосувати військову силу проти влади Сирії у зв'язку із застосуванням хімічної зброї в місті Дума. 

Росія заблокувала в Раді Безпеки ООН проект резолюції США про створення нового механізму розслідування хімічних атак в Сирії.

Президент США Дональд Трамп 11 квітня опублікував повідомлення у Twitter, в якому порадив Росії «готуватися до нових та розумних» американських ракет у Сирії.

У російському МЗС відреагували на заяву Трампа про «розумні» ракети в Сирії та заявили, що ракети «слід запускати в бік терористів». 

Французьке видання Le Figaro повідомило, що після погрози Трампа у Сирії евакуювали головний штаб армії Асада.

Також Трамп назвав президента Сирії Башара Асада «твариною», коментуючи хімічну атаку в сирійському місті Дума провінції Східна Гута, що забрала життя щонайменше 70 людей. 

Волонтерська рятувальна служба «Білі шоломи» заявила, що внаслідок хімічної атаки постраждали понад 1000 людей і вже підтвердили 70 смертей.

ВВС з посиланням на поінформовані джерела повідомляло, що Тереза Мей готова підтримати військові дії проти уряду в Сирії без попереднього схвалення британського парламенту.

Пов`язані новини