Світ

Глава Мінфіну Франції порівняв торговельну політику США із «Диким Заходом»

31 травня, 2018 15:40
Світ/Глава Мінфіну Франції порівняв торговельну політику США із «Диким Заходом»
Зберегти
Вигляд
Міністр економіки та фінансів Франції Брюно Ле Мер розкритикував торговельну політику Сполучених Штатів, порівнявши її з перестрілкою в стилі Дикого Заходу.

Міністр економіки та фінансів Франції Брюно Ле Мер розкритикував торговельну політику Сполучених Штатів, порівнявши її з перестрілкою в стилі «Дикого Заходу».

Про це повідомляє Associated Press.

31 травня напередодні зустрічі з міністром торгівлі США Уілбуром Россом Ле Мер заявив, що мита на сталь та алюміній з країн-членів Євросоюзу є «необґрунтованими, невиправданими та небезпечними».

Він порівняв торговельну політику США із перестрілкою в «О’Кей Корралі» (одна з найвідоміших перестрілок часі Дикого Заходу, — ред.).

Також французький міністр наголосив, що у разі введення Штатами мит на сталь і алюміній, ЄС ухвалить нові мита у відповідь. Ле Мер підкреслив, що «торговельна війна» нашкодить економічному зростанню усіх сторін.

Як повідомлялося, Німеччина проведе торговельні переговори зі США у червні.

Нагадаємо, що виключення європейської сталі та алюмінію з дії додаткових мит США продовжили до 1 червня. За відсутності прогресу у врегулюванні торговельних відносин, з початку літа 2018 року європейська металургійна продукція зазнає додаткових митних тарифів на ввезення до США. Зокрема, буде запроваджено додаткові 25% на імпорт сталі та 10% на імпорт алюмінію.

Наприкінці квітня Пітер Беєр заявляв про необхідність проведення широких переговорів з представниками США та Єврокомісії. Тоді він повідомляв, що Німеччина готова до переговорів навіть у разі, якщо США не продовжуватимуть виключення з-під дії нових мит для країн ЄС.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн поки що виключені Мексика, Канада та ЄС.

Меркель засудила введення Сполученими Штатами мит на метали.

Український уряд заявляв, що працює над тим, щоб вивести товари української металургії з-під дії американських мит.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Трамп: США скасують мита, якщо Європа скасує свої тарифи

Також повідомлялось, що ЄС хоче вирішувати торговельні суперечки зі США через інструменти СОТ.

/Павло Калашник

Пов`язані новини