УКРАЇНА

Глава МЗС Литви долучився до флешмобу на підтримку Олега Сенцова — омбудсмен

4 липня, 2018 21:02
УКРАЇНА/Глава МЗС Литви долучився до флешмобу на підтримку Олега Сенцова — омбудсмен
Зберегти
Вигляд
У Вільнюсі українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова зустрілась з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом, який долучився до флешмобу на підтримку українських політв'язнів.

У Вільнюсі українська уповноважена з прав людини Людмила Денісова зустрілась з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічюсом, який долучився до флешмобу на підтримку українських політв'язнів.

Про це повідомила Людмила Денісова у Facebook.

Вона зазначила, що обговорила з Лінкявічюсом питання українських політв’язнів та мої подальші кроки щодо відвідання утримуваних на території Росії та Криму українців.

Лінкявічюс пообіцяв надалі порушувати питання звільнення українських політв’язнів на міжнародній арені.

«Впевнена, що кожне зусилля – це крок до звільнення українських політв’язнів. Крок до припинення війни», — додала Денісова.

Всі учасники зустрічі на завершення зробили фото в підтримку флешмобу #FreeSentsov. Долучився до флешмобу і міністр Лінас Лінкявічюс.

Раніше Денісова повідомила, що Литва запевнила у намірі допомогти залучати Європу до звільнення українських політв’язнів.

4 липня Верховну Раду закликали ухвалити звернення до Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі щодо звільнення українських політв'язнів Кремля.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

Посли країн G7 висловили глибоке занепокоєння ситуацією з Олегом Сенцовим та іншими українськими політв’язнями, утримуваними в Росії.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, в якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

Уповноважені з прав людини України Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн. Таким домовленостям сприяла розмова президентів України та Росії. Однак українського омбудсмена не допустили до жодного з них.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік

Пов`язані новини