УКРАЇНА

Глава МЗС Польщі сподівається на вирішення історичної суперечки з Україною

10 лютого, 2018 20:45
УКРАЇНА/Глава МЗС Польщі сподівається на вирішення історичної суперечки з Україною
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сподівається, що історичну суперечку з Україною буде врегульовано.

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович сподівається, що історичну суперечку з Україною буде врегульовано.

Про це він заявив після зустрічі з главою МЗС Естонії у Варшаві, передає «Радио Польша».

Яцек Чапутович зазначив, що Польща усвідомлює стурбованість української влади з приводу поправки до закону про Інститут національної пам'яті. Міністр сподівається, що суперечку вдасться залагодити на зустрічі віце-прем'єрів Польщі та України, яка повинна відбутися наступного тижня.

«Я сподіваюся, що ця зустріч відбудеться. Принаймні ми отримали цьому підтвердження. Ми запланували дискусію про історичні відносини між нашими країнами, ми також маємо намір домогтися дозволу з боку української влади на проведення ексгумаційних робіт», — сказав міністр.

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі, який розкритикували у СШАІзраїлі та Франції.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

 

 

 

Пов`язані новини