Світ

МЗС Франції розкритикувало польський закон про Голокост

7 лютого, 2018 16:17
Світ/МЗС Франції розкритикувало польський закон про Голокост
Зберегти
Вигляд
Глава Міністерства закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан розкритикував польський закон про Інститут національної пам'яті.

Глава Міністерства закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан розкритикував польський закон про Інститут національної пам'яті.

Про це повідомляє Le Figaro.

«Закон неправильний, ви не повинні переписувати історію, це ніколи не є хорошою ідеєю», — сказав Ле Дріан в ефірі BFM TV.

Крім того, він додав, що викривлення пам'яті це — негативне явище.

Відповідаючи на питання, що Європейський союз може зробити у зв'язку з підписанням закону, міністр заявив, що досить сильним засобом може стати «моральний тиск».

Раніше польський закон розкритикували в Ізраїлі

Президент Польщі Анджей Дуда 6 лютого підписав оновлений закон про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за заяви про причетність поляків до Голокосту.

Раніше Державний департамент США заявив, що прийняття в Польщі закону про «Інститут національної пам’яті» негативно вплине на свободу слова та наукові дослідження.

Серед пакету проектів зокрема був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

6 лютого Верховна Рада підтримала постанову про звернення до Польщі через «антибандерівський» закон. У заяві зазначається, що Рада «з розчаруванням і глибоким занепокоєнням» сприйняла рішення Сейму про ухвалення закону «про заборону бандерівської ідеології».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інститут нацпам’яті не може гарантувати безпеку істориків на території Польщі

У МЗС України сприйняли ухвалення цього законопроекту як «чергову спробу нав’язати однобічне трактування історичних подій», у тому числі  некоректного використання назви частини території сучасної України.

У МЗС Польщі заявили, що закон про «бандерівську ідеологію» не стосуватиметься науковців та художніх діячів.

ЧИТАЙТЕ: Що треба знати про «антибандерівський закон» у Польщі

Пов`язані новини