Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі та посли 16 країн закликали українську владу підтримувати верховенство права для ЛГБТ.

Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі та посли 16 країн закликали українську владу підтримувати верховенство права для ЛГБТ.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідну заяву.

Зазначається, що зі спільною заявою виступили посли ЕС, США, Великобританії, Австрії, Австралії, Данії, Норвегії, Бельгії, Кіпру, Канади, Німеччини, Нідерландів, Франції, Фінляндії, Португалії, Швеції та Швейцарії.

«Україна досягла помітного прогресу у визнанні та захисті прав людини, але ця робота ще не завершена», — йдеться в заяві.
Посли закликали Україну підтримувати рівність, гідність і верховенство права для всіх людей.

Також дипломати заявили про важливість толерантності та поваги до різноманітності, бо це є базовою цінністю для відритого, демократичного суспільства.

Зазначимо, що 17 травня відзначається Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії.

Раніше у правозахисній організації Amnesty International Ukraine розповіли, що представники радикальних угруповань вихваляються нападами на ЛГБТ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Нагадаємо, 10 травня у Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії. Представники правих рухів заблокували у приміщенні близько 30 відвідувачів заходу.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу зі словами «вас п’ятеро, а їх 20».

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору», представники організації «Катехон», яка відкрито виступає проти ЛГБТ та ще кілька радикальних угруповань.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

8 березня під час Маршу за права жінок в Ужгороді учасниць маршу за облили червоною фарбою. Amnesty International закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня. Поліція порушила справу

Також щонайменше в трьох містах — Києві, Львові та Ужгороді тиждень після маршів 8 березня невідомі в балаклавах нападали на учасників акцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударити по правах жінок: як залякують і б'ють учасників акцій 8 березня

/Павло Калашник

Поділитись: