УКРАЇНА

Глава Представництва ЄС та посли 16 країн закликали Україну захищати права ЛГБТ

16 травня, 2018 21:54
УКРАЇНА/Глава Представництва ЄС та посли 16 країн закликали Україну захищати права ЛГБТ
Зберегти
Вигляд
Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі та посли 16 країн закликали українську владу підтримувати верховенство права для ЛГБТ.

Глава Представництва Євросоюзу в Україні Хюг Мінгареллі та посли 16 країн закликали українську владу підтримувати верховенство права для ЛГБТ.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на відповідну заяву.

Зазначається, що зі спільною заявою виступили посли ЕС, США, Великобританії, Австрії, Австралії, Данії, Норвегії, Бельгії, Кіпру, Канади, Німеччини, Нідерландів, Франції, Фінляндії, Португалії, Швеції та Швейцарії.

«Україна досягла помітного прогресу у визнанні та захисті прав людини, але ця робота ще не завершена», — йдеться в заяві.
Посли закликали Україну підтримувати рівність, гідність і верховенство права для всіх людей.

Також дипломати заявили про важливість толерантності та поваги до різноманітності, бо це є базовою цінністю для відритого, демократичного суспільства.

Зазначимо, що 17 травня відзначається Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії.

Раніше у правозахисній організації Amnesty International Ukraine розповіли, що представники радикальних угруповань вихваляються нападами на ЛГБТ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто такі неонацисти та чи є вони в Україні

Нагадаємо, 10 травня у Києві представники праворадикальних організацій зірвали лекцію про права ЛГБТ-спільноти на досвіді Росії. Представники правих рухів заблокували у приміщенні близько 30 відвідувачів заходу.

У коментарі Громадському речниця Amnesty International Марія Гур’єва повідомила, що поліція, яка була присутня на заході, відмовилася захищати гостей заходу зі словами «вас п’ятеро, а їх 20».

За її словами, серед нападників був очільник київського «Правого сектору», представники організації «Катехон», яка відкрито виступає проти ЛГБТ та ще кілька радикальних угруповань.

Раніше у Полтаві представники «Нацкорпусу» зірвали тренінг, присвячений ЛГБТ-спільноті.

8 березня під час Маршу за права жінок в Ужгороді учасниць маршу за облили червоною фарбою. Amnesty International закликала розслідувати напади на учасниць маршів за права жінок 8 березня. Поліція порушила справу

Також щонайменше в трьох містах — Києві, Львові та Ужгороді тиждень після маршів 8 березня невідомі в балаклавах нападали на учасників акцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ударити по правах жінок: як залякують і б'ють учасників акцій 8 березня

/Павло Калашник

Пов`язані новини
Світ
30 жовтня 2018
«У Білорусі немає ніяких сексуальних меншин»: екс-глава МЗС Польщі у мемуарах згадав діалог із Лукашенком
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявляв, що у Білорусі «немає ніяких сексуальних меншин». Про це у своїх мемуарах написав екс-глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, передає «Белсат». Зустріч Олександра Лукашенка і Радослава Сікорського відбулася напередодні президентських виборів 2010 року. У зустрічі також брав участь колишній міністр закордонних справ Німеччини Ґідде Вестервелле. Вестервелле — відкритий гей. Тоді, згадує Сікорський, між ними та Лукашенком відбувся такий діалог: «Наша європейськість побудована не тільки на толерантному ставленні до національних меншин, а й до сексуальних меншин, — цитує сам себе Сікорський. — Лукашенко подивився на мене як на божевільного, і витримавши паузу, з подивом сказав: «Але у нас в Білорусі немає ніяких сексуальних меншин». Польська і німецька делегації переглядаються, і вже всі, хто сидить за столом, відчувають себе божевільними, але я вирішую продовжувати тему і звертаюся до нього, як до пацієнта: «Пане президенте, я розумію, що Білорусь має свою специфіку. Але гіпотетично, якщо такі меншини з'являться, то ви будете ставитися до них толерантно?» Лукашенко дивиться то на мене, то на Вестервелле (екс-глава МЗС Німеччини), і посміхаючись каже:
Перевірено
Зберегти