Слідчі завершили розслідування проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна у справі про «побиття» ним помічника народного депутата Всеволода Філімоненка.

Слідчі завершили досудове розслідування проти голови Центру протидії корупції Віталія Шабуніна у справі про «побиття» ним помічника народного депутата Всеволода Філімоненка.

Шабуніну вручили обвинувальний акт, повідомили у ЦПК.

Напередодні завершення розслідування слідство перекваліфікувало справу з ч. 1 ст. 122 (тілесні ушкодження середньої тяжкості) на ч. 2 ст 345-1 (насильство щодо журналіста). Слідство продовжувало строки розслідування 4 рази.

«22 січня 2017 року слідчим та прокурором було вручено копію обвинувального акту голові Центру протидії корупції Віталію Шабуніну. Його звинувачують у завданні тілесних ушкоджень середньої тяжкості журналісту – ч. 2 ст. 345-1 Кримінального кодексу України», — ідеться у повідомленні.

Також захисникам було відкрито 2 томи матеріалів кримінального провадження.

«Це означає, що слідство повністю завершено і справа передається до суду», – зазначила адвокатка Шабуніна Олена Щербан.

За Кримінальним процесуальним кодексом справа має розглядатися у Дніпровському районному суді м. Києва – за місцем інциденту.

З моменту початку розслідування (8-го червня) пройшло 7 з половиною місяців та 5 місяців з моменту оголошення Шабуніну першої підозри (16 серпня). Справу, відповідно до судової ухвали розслідували 10 слідчих.

За словами адвокатів Шабуніна такий час для розслідування цієї категорії справ є надто великим.

Адвокати стверджують, що за результатами ознайомлення з матеріалами зрозуміло, що  слідство не довело двох ключових моментів: 1) статусу журналіста у Всеволода Філімоненка  та 2) причинно-наслідкового зв’язку між ударом та травмою останнього.

Скріншот: ЦПК

15 січня стало відомо, що поліція відновила справу Шабуніна і йому можуть інкримінувати до 5 років позбавлення волі.

 8 червня у Шабуніна стався конфлікт з Філімоненком.

Це сталося біля військомату, куди Шабунін прийшов за повісткою. Філімоненко підійшов до Шабуніна, щоби взяти коментар, після чого Шабунін ударив його. За словами Філімоненка, він нібито спитав Шабуніна про те, чому той «не воює в АТО». 

Віталій Шабунін пояснив, що вдарив Філімоненка за те, що той у провокативній формі образив членкиню правління організації Олександру Устинову.

Слідчі готували підозру в «побитті журналіста», однак після звернення журналістів та громадськості перекваліфікували статтю.

16 серпня 2017-го голові Центру протидії корупції Шабуніну повідомили про підозру в нанесенні тілесних ушкоджень середньої тяжкості. Тоді суд відпустив голову ЦПК Шабуніна під особисте зобов'язання. 

Філімоненко є помічником депутата «Радикальної Партії» Сергія Мельничука, але називає себе журналістом. 

Поділитись: