УКРАЇНА

Голодуватиму, доки не звільнять 70 політв’язнів — політв’язень Куку звернувся до влади РФ

12 липня, 2018 12:05
УКРАЇНА/Голодуватиму, доки не звільнять 70 політв’язнів — політв’язень Куку звернувся до влади РФ
Зберегти
Вигляд
Кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку, який оголосив голодування 26 червня, заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів. Таке звернення він адресував російській владі та передав його на судовому засіданні у Військовому гарнізонному суді Ростова-на-Дону 11 липня.

Кримський політв’язень Емір-Усеїн Куку, який оголосив голодування 26 червня, заявив, що голодуватиме, доки з російських тюрем та виправних колоній не звільнять 70 політв’язнів. Таке звернення він адресував російській владі та передав його на судовому засіданні у Військовому гарнізонному суді Ростова-на-Дону 11 липня.

Про це повідомляє правозахисна організація «Кримська солідарність».

«Я, Емір-Усеїн Куку Кемалович, 26.06.1976 року народження, громадянин України, кримський татарин, мусульманин, оголошую голодування (відмову від прийому їжі) з 06:00 26.06.2018 року доти, доки не вирішться питання зі звільненням політв’язнів у російських в’язницях, виправних колоніях у кількості 70 людей», — написав Куку у зверненні.

Адресатами звернення він назвав президента Росії Володимира Путіна, генерального прокурора Росії Юрія Чайку, генерального консула України в Ростові-на-Дону Віталія Москаленка.

Своїм вчинком Куку підтримав політв’язнів, які оголосили голодування раніше.

«Цим голодуванням я висловлюю солідарність з тими, хто оголосив голодування раніше: Олегом Сенцовим, Володимиром Балухом, Александром Шумковим, Александром Кольченко, Станіславом Клихом», — написав Куку.

Як зазначає політв’язень у зверненні, йдеться про 70 прізвищ в’язнів, які вказані у Резолюції Європарламенту від 04.06.2018. Також ці прізвища озвучила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова та правозахисна організація Amnesty International.

Куку додав, що він вимагає припинити репресії проти кримських татар та інших віруючих в Криму.

11 липня адвокат політв'язня повідомив, що за час голодування Куку схуд на 9 кілограмів. За його словами, Куку знаходиться в СІЗО-4 у Ростові-на-Дону в одиночній камері під постійним відеоспостереженням.

10 липня адвокат розповів, що йому відмовили в зустрічі з Куку, бо того вивезли з СІЗО у невідомому напрямку. У Росії заявили, що Куку возили на медобстеження.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини повідомила, що у кримського політв’язня Куку значно погіршилось здоров’я.

Емір-Усеїн Куку оголосив голодування у свій 42-й день народження — 26 червня. 

Еміра-Усеїна Куку затримали 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань в анексованому Криму. У липні 2016 року його помістили в спецблок СІЗО як «небезпечного підсудного».

Згодом Куку звинуватили в підготовці до «насильницького захоплення влади».

У грудні 2017 року кримчанина етапували з Криму в Ростов-на-Дону.

Нагадаємо, що у російських та підконтрольних Кремлю кримських тюрмах голодують загалом п'ятеро політв'язнів — це Володимир Балух, Олег Сенцов, Олександр Шумков, Станіслав Клих та Емір-Усеїн Куку.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії. 58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Ольга Кириленко

Пов`язані новини