УКРАЇНА

ГПУ отримала доступ до дзвінків журналіста у справі про розголошення директором НАБУ держтаємниці

1 вересня, 2018 18:03
УКРАЇНА/ГПУ отримала доступ до дзвінків журналіста у справі про розголошення директором НАБУ держтаємниці
Зберегти
Вигляд
Генпрокуратура отримала доступ до всіх дзвінків та повідомлень з мобільного телефону одного з журналістів в межах справи про розголошення директором Національного антикорупційного бюро державної таємниці та таємниці слідства.

Генпрокуратура отримала доступ до всіх дзвінків та повідомлень з мобільного телефону одного з журналістів в межах справи про розголошення директором Національного антикорупційного бюро державної таємниці та таємниці слідства.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва, суддя якого дозволив слідчому ГПУ Руслану Іжуку отримати доступ до дзвінків журналіста, ім’я якого не називається.

Справу щодо можливого розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником порушили 16 листопада 2017 року. За даними слідства, Ситник також міг розголосити інформацію, яка призвела до порушення недоторканності приватного життя особи, таємниці її листування тощо.

Зазначимо, що 13 листопада 2017 року на сайті «Обозреватель» з’явився аудіозапис, де людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідає журналістам «деталі деяких резонансних справ». Зокрема, про дані «прослушки» у справі екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика, вкрадені гроші Януковича, справу колишнього депутата Миколи Мартиненка.

Журналіст, доступ до даних телефону якого тепер отримала прокуратура, міг бути на цій зустрічі з Ситником, допускає «Судовий репортер».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро

Справу проти Кулика порушили у грудні 2015 року через підозру в незаконному збагаченні. У жовтні 2016 року Кулику висунули обвинувачення, судовий розгляд триває і домі. 

НАБУ звинуватило Кулика у зловживанні службовим становищем для впливу на слідство та оприлюднило відео його допиту. 

За 2016 рік тоді ще військовий прокурор Кулик задекларував 479 450 гривень доходу.

Незважаючи на кримінальну справу, генеральний прокурор України Юрій Луценко перевів Кулика до департаменту міжнародно-правового співробітництва ГПУ. На новій посаді за 2017 рік прокурор отримав 648 466 гривень доходу.

У лютому 2018-го Кулик вніс у декларацію ще 112 478 гривень доходу.

За даними НАБУ, з 2011 до 2015 року, перебуваючи на службі в органах прокуратури, Кулик отримав прибуток у понад 1 мільйон 670 тисяч гривень.

Водночас, повідомляє НАБУ, в цей же період витрати Кулика перевищили його дохід на 2,6 мільйона гривень і склали близько 3,4 мільйона.

Про те, як у прокурора АТО знайшли квартири та майно, які не співставні його доходам, дивіться у випуску програми «Слідство.Інфо».

29 червня 2017-го підозрюваного в корупції екс-прокурора АТО Кулика нагородили орденом до Дня Конституції.

Більше про:
# Артем Ситник
Пов`язані новини