Громадяни Словаччини звернулися до свого президента із закликом вжити негайних заходів для порятунку українського політв'язня, режисера Олега Сенцова. Він голодує 103 день.

Громадяни Словаччини звернулися до свого президента із закликом вжити негайних заходів для порятунку українського політв'язня, режисера Олега Сенцова. Він голодує 103 день.

Відповідну заяву оприлюднили 40 членів громади «Словаччина та Чехія за Сенцова».

Своє звернення громадяни адресували президенту Словаччини Андрею Кісці, президенту національної ради Адрею Данко та міністру іноземних справ Мирославу Лайчаку.

Ініціатори заяви просять вжити термінових заходів для звільнення Сенцова.

«Ми просимо вас закликати Росію до негайного звільнення Олега Сенцова без будь-яких умов, адже його життя знаходиться під загрозою смерті», — йдеться у заяві.

Також громадяни згадали про радянську окупацію та зазначили: «Ми з колишньої Чехословаччини, і сьогодні ми святкуємо 50-річчя радянської окупації. Хто, як не ми, знаємо, что означає втратити свободу?»

Закінчили свою заяву 40 словаків словами: «Якщо Олег помре, ми всі будемо відповідальні за його смерть».

23 серпня Латвія приєдналася до численних закликів посадових осіб і представників сфери культури демократичних країн світу і повторно вимагає вимагає від Росії негайно і без попередніх умов звільнити українського режисера політв'язня Олега Сенцова.

21 серпня під посольством РФ у Києві відбулася акція на підтримку Олега Сенцова у 100-й день його голодування.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Олег Сенцов: 100 днів голодування —  фоторепортаж з акції під російським посольством

Паралельно акції солідарності відбулися у Львові, Вінниці, Москві та Санкт-Петербурзі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

13 липня опубліковано відео з Сенцовим, записане у 18-й день його голодування. Це перші за 2 роки кадри з Сенцовим в ув'язненні.

МЗС України закликало партнерів посилити тиск на Росію для звільнення Сенцова.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходив у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

 

Поділитись: