УКРАЇНА

Громадськість можуть відсторонити від обрання складу Державного бюро розслідувань

10 січня, 2018 13:44
УКРАЇНА/Громадськість можуть відсторонити від обрання складу Державного бюро розслідувань
Зберегти
Вигляд
У Державному бюро розслідувань можуть відсторонити громадськість від процесу відбору кадрів.

У Державному бюро розслідувань можуть відсторонити громадськість від процесу відбору кадрів.

Як зауважив депутат від «Блоку Петра Порошенка» Мустафа Найєм, Рада громадського контрою виключена з конкурсних комісій, а представників інших громадських організацій залучатимуть у ручному режимі.

Згідно з оприлюдненим Кабінетом міністрів Типовим порядком проведення відкритого конкурсу для призначення на посади у Державному бюро розслідувань працівників ДБР відбиратиме конкурсна комісія, яка формується рішенням голови ДБР з представників органу Бюро та інших державних органів.

Водночас залучення представників громадських об’єднань та членів Ради громадського контролю ДБР не є обов'язковим.

«Таким чином ДБР — єдиний новосформований правоохоронний орган, керівництво якого теоретично допускає відсторонення громадськості від процедури відбору кадрів. Нагадаю, представники громадських об'єднань брали участь у відборі кадрів у НАБУ, Департаменті патрульної поліції України та атестаційних комісіях інших підрозділів Національної поліції», — зазначив Найєм.

Окрім того, склад Ради громадського контролю ДБР, визначатиметься не відкритим веріфікованим інтернет-голосуванням, як це відбувалось, наприклад при формуванні Ради громадського контролю при НАБУ, а рейтинговим голосуванням усіх, хто захоче брати участь у Установчих зборах.

«Такий порядок утворення РГК створює дуже вликийи ризик, що левовою частиною учасників установчих зборів складатимуть представники фейкових або кишенькових громадських обєднань, які можуть використовуватись як політичними силами, так і керівництвом самого Бюро», — додав депутат.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Ним став Роман Труба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Державне бюро розслідувань покликане розслідувати злочини посадовців найвищого рівня — від екс-президента, усього Кабінету міністрів і керівників відомств, до правоохоронців та суддів. Орган забере в Генеральної прокуратури функцію слідства. Тож, у разі створення ДБР, підлеглі Юрія Луценка зможуть лише наглядати за розслідуванням кримінальних справ і представляти їх у суді. Крім того, до підслідності ДБР належатимуть військові злочини, які наразі розслідує військова прокуратура.

Не «вестиме» Держбюро лише окремі корупційні злочини, які належать до підслідності Національного антикорупційного бюро України.

Так, саме ДБР мало б розслідувати справи про розгін Євромайдану та розстріл Небесної Сотні, трагедію 2 травня в Одесі, стрілянину та вбивство 5 поліцейських у Княжичах. Загалом орган нараховуватиме 1500 співробітників у центральному апараті та семи територіальних управліннях.

Для повноцінного запуску Державного бюро розслідувань недостатньо обрати лише директора і його заступників. Щонайменше, потрібно обрати керівників центрального апарату й регіональних підрозділів, а також співробітників департаменту внутрішнього контролю. Загалом це близько 150 осіб.

Пов`язані новини