Міністерство торгівлі США дозволило китайському гіганту Huawei тимчасово відновити роботу — компанія має ліцензію на 90 днів.

Про це повідомляє DW з посиланням на Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі.

Тимчасова ліцензія діятиме 90 днів, її отримала не лише Huawei, а й 68 пов'язаних з нею компаній.

Вона дозволить підтримувати наявні мережі та оновлювати програмне забезпечення.

Нагадаємо, Google відмовився від співпраці з китайським гігантом Huawei після того, як Міністерство торгівлі США внесло компанію в чорний список.

Раніше в Huawei повідомили, що компанія розробила власну операційну систему на випадок проблем з Windows і Android через конфлікт зі США. Нині смартфони Huawei, які постачають на європейські ринки працюють на Android.

16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список.

У лютому США заявили, що не зможуть співпрацювати з країнами, які використовують системи Huawei.

Наприкінці січня Міністерство юстиції США офіційно висунуло 13 звинувачень китайському телекомунікаційному гіганту Huawei, а також фінансовій директорці компанії Мен Ванчжоу.

Влада США звинувачує компанію у шахрайстві з банками, перешкоджання здійсненню правосуддя і крадіжці комерційної таємниці в американської компанії T-Mobile та інших злочинах.

Водночас засновник Huawei Жень Чженфей заявив, що «США жодним чином не зможуть розчавити» компанію.

1 грудня в Канаді затримали дочку засновника китайської компанії Huawei, фінансову директорку Мен Ванчжоу. Її затримали у Ванкувері на запит Сполучених Штатів, які розслідують можливе порушення компанією торговельних санкцій проти Ірану.

Поділитись: