Художниця відповіла міністру, який назвав жителів окупованого Донбасу «мразями», малюнком померлої матері
Фото:

Алевтина Кахідзе

Художниця Алевтина Кахідзе відповіла на висловлювання міністра соціальної політики Андрія Реви про мешканців тимчасово окупованих районів Донбасу малюнком із зображенням її матері, яка померла у черзі на контрольному пункті в'їзду-виїзду.

На картині художниці матір зображена зі словами «Пане міністре, їй не вистачило терпіння, вона померла».

Нещодавно у сюжеті британському каналу BBC Рева сказав: «Всі, хто був проукраїнські, ті виїхали. А той, хто хоче отримувати дві пенсії, там і тут, — нехай потерпить. Мені їх не шкода ніколи абсолютно. Мені шкода тих солдатів і офіцерів і їхні родин, які вбиті там, за цих мразів».

Пізніше Рева заявив, що його слова були вирвані з контексту.

«З усього півгодинного інтерв’ю в сюжеті була використана тільки одна моя фраза, яку автор сюжету використовувала як ілюстрацію нібито мого особистого ставлення до всіх без винятку громадян України, які проживають на окупованій території. Особисто я вважаю, що тим громадянам України, хто зі зброєю в руках воює проти власної країни, убиває наших солдат і офіцерів, платити пенсії неприпустимо. Саме цю категорію українських громадян я вважав, вважаю і буду вважати негідниками, які самі себе поставили за межі правового поля», — написав він у Facebook.

Міжнародні організації неодноразово зверталися до українського уряду з закликом скасувати прив’язку виплати пенсій до статусу внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, 16 січня мати Алевтини Кахідзе померла на контрольно-пропускному пункті бойовиків самопроголошеної «ДНР». Донька розповіла, що її мати їхала на підконтрольну уряду територію «відмітитися» для отримання пенсії. За 2018 рік на контрольних пунктах в'їзду-виїзду на межі з окупованими територіями померли півсотні людей.

Поділитись: