Імпічмент Трампа в Сенаті: сенатори голосуватимуть за статті імпічменту 5 лютого

Сенат США (верхня палата американського парламенту) ухвалила резолюцію, яка визначає графік останніх днів проведення слухань у справі імпічменту президента Дональда Трампа. Зокрема, в середу, 5 лютого, сенатори голосуватимуть за статті імпічменту Трампа.

Як повідомляє hromadske, за резолюцію, внесену главою республіканської більшості Сенату Мічем Макконелом, проголосували 53 сенатори, проти — 47.

Відповідно до ухваленої резолюції:

  • у понеділок, 3 лютого, об 11:00 за тихоокеанським часом (18:00 за Києвом) осторона обвинувачення (так звані «керівники» імпічменту) та захисту (юридична команда Трампа) матимуть по дві години для заключних аргументів. При цьому кожен сенатор також матиме змогу на виступ до 10 хвилин;
  • у середу, 5 лютого, о 16:00 за тихоокеанським часом (23:00 за Києвом) Сенат голосуватиме за статті імпічменту Трампа.

Усі чотири поправки до резолюції Макконела від демократів (вони стосувалися викликів нових свідків та отримання нових доказів у справі) було відхилено більшістю в два або шість голосів (51—49 або 53—47) без додаткових обговорень.

Зазначимо, що у вівторок, 4 лютого, президент США також має виголосити своє щорічне послання до Конгресу (State of the Union Address).

Раніше сенатори проголосували проти виклику додаткових свідків у справі імпічменту президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо:

  • 21 січня у Сенаті США — верхній палаті американського конгресу — почали розглядати питання про усунення Дональда Трампа з посади. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
  • 18 грудня 2019 року нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу. за двома статтями: зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Усе це стало наслідком розслідування, яке розгорнулося через скаргу інформатора з Білого дому на телефонну розмову Дональда Трампа і Володимира Зеленського. У скарзі, яку інформатор подав у Конгрес у вересні 2019-го, він стверджував, що президент США під час розмови з Зеленськиму липні 2019-го вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син демократа Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах США.
  • Після отримання скарги Конгрес США почав розслідування, у межах якого конгресмени намагалися встановити, чи справді Трамп та його адвокат Рудольф Джуліані тиснув на українську владу і чи пов'язана з цим затримка Трампом військової допомоги Україні.
  • У стенограмі липневої розмови Трампа і Зеленського, яку у вересні 2019-го оприлюднив Білий дім, вказано, що Трамп просив Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України. Зеленський теж стверджує, що не зробив нічого протизаконного.