Верхня палата американського парламенту — Сенат — розпочала розгляд справи про імпічмент президента США Дональда Трампа. Сенатори спершу розглядають резолюцію, яка визначить регламент слухань — тобто скільки часу триватиме кожен етап, що може робити кожна зі сторін тощо.

Після цього почнеться слухання справи про імпічмент Трампа по суті: обвинувачі — від Палати представників; захист — юридична команда Трампа; а присяжні — сенатори.

Нагадаємо, 18 січня адвокати американського президента Дональда Трампа оприлюднили свою офіційну юридичну позицію. Вони вважають, що за допомогою справи про імпічмент демократи хочуть скасувати результати виборів 2016 року, коли переміг Трамп.

Нагадаємо:

  • 18 грудня 2019 року нижня палата американського парламенту — Палата представників — оголосила імпічмент президенту США Дональду Трампу за двома статтями: зловживання владою (через примушування влади України провести політично вмотивовані розслідування) та перешкоджання роботі Конгресу (через блокування розгляду Конгресменами справи про його імпічмент).
  • Усе це стало наслідком розслідування, яке розгорнулося через скаргу інформатора з Білого дому на телефонну розмову Дональда Трампа і Володимира Зеленського. У скарзі, яку інформатор подав у Конгрес у вересні 2019-го, він стверджував, що президент США під час розмови з Зеленським у липні 2019-го вимагав розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син демократа Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах США.
  • Після отримання скарги Конгрес США почав розслідування, у межах якого конгресмени намагалися встановити, чи справді Трамп та його адвокат Рудольф Джуліані тиснув на українську владу — і чи пов'язана з цим затримка Трампом військової допомоги Україні.
  • У стенограмі липневої розмови Трампа і Зеленського, яку у вересні 2019-го оприлюднив Білий дім, вказано, що Трамп просив Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».
  • Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України. Зеленський теж стверджує, що не зробив нічого протизаконного.
  • 21 січня питання про усунення Дональда Трампа з посади почнуть розглядати в Сенаті США — верхній палаті американського конгресу. Але оскільки для відсторонення потрібні дві третини голосів, а більшість у Сенаті належить республіканцям, Трамп, найімовірніше, збереже свою посаду.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile