Україна завантажила свої газопроводи, якими здійснюється імпорт газу з ЄС, на 100% можливої потужності. Наразі щодоби Україна закачує 66,3 мільйона кубометрів газу.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

«Цей день настав» Імпорт газу досяг 566,3 мільйона кубометрів, що відповідає 100% технічних потужностей. Знакова подія», — повідомив Макогон у своєму Facebook.

За його словами, потужність закачування газу могла б бути ще більшою, якби Україна отримала доступ до газової інфраструктури, яка знаходиться на кордоні. Наразі ця інфраструктура належить Газпрому. У разі її переходу до управління України, обсяги закачки газу з Європи можна було б збільшити майже у 6 разів.

Напередодні у Нафтогазі повідомили, що закачали до підземних сховищ газу понад 15 мільярдів кубометрів. Цей газ необхідний для того, аби пройти опалювальний сезон.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: