Станом на 21 липня у підземних сховищах газу України перебуває 15,02 мільярда кубометрів газу. Для проходження опалювального сезону необхідно закачати ще щонайменше 5 мільярдів кубометрів.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

«Станом на 21.07.2019 року оперативні дані станом на 6:00: транзит: 303,8 (мільйона кубометрів газу на добу)… Наявність газу в ПСГ: 15018,206 (мільйонів кубометрів — ред.)», — повідомив Коболєв.

Він також додав, що наразі необхідно збільшити запаси газу ще на 5 мільярдів кубометрів. На це Україна має ще 86 днів до початку опалювального сезону.

Напередодні для закупівлі додаткових обсягів газу Нафтогаз випустив євробонди на загальну суму 1 мільярд доларів.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього — ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: