Індія в лютому надасть Україні пів мільйона доз вакцини проти коронавірусу — посольство
Україна стала однією з перших країн у світі, які отримають вакцину від коронавірусу, виготовлену в Індії. Перша партія в пів мільйона доз надійде в лютому.
Про це повідомили в посольстві Індії в Україні.
Зазначається, що доставлять вакцину Covishield виробництва Serum Institute India. Її розробив Оксфордський університет і компанія AstraZeneca. Фактично, CoviShield — це та ж «оксфордська» вакцина, яку для локального індійського ринку випускає SII.
«Ця вакцина дозволить Україні розпочати загальну кампанію вакцинації по всій країні», — зазначають у посольстві.
Також там зазначили, що особисті прохання українського президента Володимира Зеленського та постійні контакти з Міністерством охорони здоров'я дозволили Україні стати однією з перших країн, яка отримає вакцину з Індії в лютому.
«В майбутньому очікується поставка більшої кількості вакцин, вироблених в Індії, в міру нарощування виробництва, щоб забезпечити добробут всіх українців», — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, напередодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов вилетів до індійського міста Пуне, де розташована найбільша у світі компанія-виробник вакцин — Інститут сироватки крові (Serum Institute of India), для проведення перемовин та контролю доставки першої партії вакцини проти COVID-19 до України.
Міністр заявив, що хоче домовитись з виробником про пряме постачання додаткових вакцин від Oxford/AstraZeneca та NovaVax у 2021-2022 році.
Що відомо про CoviShield?
Наразі триває третя фаза клінічних випробувань препарату в Індії, Бразилії, Великій Британії, Південній Африці, Кенії та США. Водночас вакцину вже схвалили до екстреного використання в Індії.
Попередні результати третьої фази досліджень опублікували у грудні 2020 року у виданні Lancet. Вакцина показала ефективність 70,4%, згідно з даними 11 636 добровольців у Великій Британії та Бразилії.
Учасників, які отримували вакцину, ділили на дві групи: одна отримувала першу стандартну дозу вакцини, а інша — меншу кількість препарату під час першого щеплення та звичайну кількість під час другого щеплення. Згідно з результатами, у групі, де розмір першої дози був менший, ефективність вакцини була 90%.
Тоді зафіксували лише три випадки лихоманки, два випадки були у вакцинованих людей. Водночас вчені зазначають, що після вакцинації не було важкого перебігу хвороби, а також щеплені люди не потребували госпіталізації.
То що в Україні з вакцинами?
Поки що їх в Україні немає. У Міністерстві охорони здоров’я та Офісі президента сподіваються, що перше щеплення проти COVID-19 в Україні зроблять до кінця тижня. Раніше обіцяли, що вакцина буде вже 15 лютого. Очільник МОЗ зазначив, що затримка пов’язана з «технологічними проблемами логістичного характеру».
Наразі документи на реєстрацію свого препарату в Україні подали кілька компаній: AstraZeneca, Pfizer та Sinovac Biotech. Для швидкої реєстрації в Україні напередодні ухвалили закон, який дозволяє скоротити цей термін до п'яти днів.
Україна очікує отримати 12 мільйонів доз вакцини від AstraZeneca та Novavax, та ще 1,9 млн доз від китайської компанії Sinovac. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що Україна закупить китайську вакцину від коронавірусу, якщо її дієвість становитиме не менш як 70%. Однак згодом у Бразилії повідомили, що ефективність препарату становить лише 50,38%. Поки що у МОЗ від цієї угоди не відмовляються та чекають на офіційний звіт компанії.
- Поділитися: