Індія відправила в космос свою першу станцію для вивчення Сонця

Індія розпочала свою першу космічну місію для вивчення Сонця через тиждень після того, як посадила свій апарат біля південного полюса Місяця.
Про це повідомляє Індійська організація космічних досліджень і розробок (ISRO).
Запуск сонячної обсерваторії Aditya-L1 відбувся 2 вересня о 9:20 за київським часом з острова Шрихарикота. На орбіту станцію вивела індійська ракета-носій PSLV.
Планується, що Aditya-L1 за 127 днів досягне точки Лагранжа 1, яка на відстані близько 1,5 мільйона кілометрів від Землі. Як пояснює NASA, це місце, де гравітаційні сили двох великих об’єктів, таких як Сонце і Земля, компенсують одна одну, дозволяючи космічному кораблю перебувати на місці, заощаджуючи паливо.
Космічний корабель несе сім корисних вантажів для спостереження за фотосферою, хромосферою та найвіддаленіших шарів Сонця (короною) за допомогою детекторів електромагнітного випромінювання, частинок і магнітного поля.
Очікується, що дослідження надасть вченим важливу інформацію для розуміння проблеми нагріву корони, викиду корональної маси, передспалахової та спалахової діяльності та їхніх характеристик, динаміки космічної погоди, поширення частинок і полів тощо.
Нагадаємо, раніше Індія стала першою країною, яка посадила космічний апарат біля південного полюса Місяця. Це сталося після того, як спроба росії приземлити свою станцію в цьому ж районі закінчилася невдачею через несправність двигуна.
- Поділитися: