Іран будує в Сирії ракетний завод під прикриттям російських систем ППО — The Times
Компанія ImageSat International зафіксувала на супутникових знімках будівництво Іраном ракетного заводу в Сирії в зоні дії російських систем протиповітряної оборони.
Компанія ImageSat International зафіксувала на супутникових знімках будівництво Іраном ракетного заводу в Сирії в зоні дії російських систем протиповітряної оборони.
Про це повідомляє The Times.
Йдеться про будівництво бази та ракетного заводу на північному заході Сирії неподалік міста Баніяс. Ця територія контролюється російськими системами протиповітряної оборони С-400.
Крім того, зазначається, що Іран відправив повстанцям у Ірак ракети, які здатні долетіти до ізраїльського міста Таль-Авів або Ер-Ріяда — столиці Саудівської Аравії.
Раніше Ізраїль неодноразово атакував у Сирії іранський транспорт, який перевозив ракети, але не робив цього в Іраку.
Як повідомлялося, Іран підписав договір про військове співробітництво з режимом Асада.
30 серпня в МАГАТЕ заявили, що Іран продовжує дотримуватись ядерних домовленостей.
Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.
Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».
ЄС занепокоєний виходом США з ядерної угоди та заявою про нові санкції проти Ірану.
В ООН «глибоко розчаровані» виходом США з ядерної угоди з Іраном.
Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив про розкриття «таємних документів», згідно з якими Іран порушив ядерну угоду та продовжував розробляти зброю. Після чого Ізраїль перевів війська в стан підвищеної боєготовності через активність Ірану в Сирії.
Білий дім підтримав заяву прем'єра Ізраїлю про те, що Іран порушив ядерну угоду.
Пізніше президент Франції Еммануель Макрон і президент США Дональд Трамп оголосили про намір розробити нову угоду щодо ядерної програми Ірану.
Президент Ірану Хассан Рухані попередив Сполучені Штати, що вони зіткнуться з «великим жалем», якщо Дональд Трамп вийде з ядерної угоди 2015 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вихід США з ядерної угоди з Іраном призведе до гонки атомного озброєння — МЗС Британії
У зв’язку з відновленням США санкцій, про припинення комерційних проектів в Ірані заявила французька енергетична компанія Total, а також дві найбільші європейські авіакомпанії. В той же час, Єврокомісія заявила про виділення Ірану фінансової допомоги у розмірі 18 мільйонів євро.
Крім цього, уряд Ірану підписав договір про військове співробітництво з режимом Асада у Сирії.
У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.
Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.
Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.
- Поділитися: