Міністерство закордонних справ Ірану пообіцяло відреагувати на рішення США запровадили нові санкції проти 14 людей та організацій, яких звинувачують у порушенні прав людини.

Міністерство закордонних справ Ірану пообіцяло відреагувати на рішення США запровадили нові санкції проти 14 людей та організацій, яких звинувачують у порушенні прав людини.

Про це пише ВВС.

Іран також відкинув можливість будь-яких зміни до ядерної угоди, укладеної 2015 року з провідними країнами. Президент США Дональд Трамп заявив 12 січня, що востаннє продовжить режим скасування санкцій проти Ірану в рамках цієї угоди.

Водночас США запровадили нові санкції проти 14 людей та організацій, яких звинувачують у порушенні прав людини. Серед людей, проти яких запровадили санкції, — чинний голова судової системи Ірану аятола Садіх Амолі Лариджані. Мінфін США зазначив, що він несе відповідальність за катування та приниження гідності в'язнів. Він був серед тих, хто закликав до придушення нещодавніх антиурядових протестів в іранських містах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Новорічні протести в Ірані: що відбувається в країні

«Ворожі кроки режиму Трампа (проти Лариджані)... перетнули усі червоні лінії поведінки в міжнародній спільноті та є порушенням міжнародного права й обов'язково стикнуться із серйозною реакцією Ісламської Республіки», — йдеться у заяві міністерства закордонних справ Ірану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Події в Ірані нагадують останні роки Радянського Союзу, — воєнний кореспондент

У 2015 році Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, в тому числі чинна адміністрація США й Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ядерні суперечки: що треба знати про угоду з Іраном

28 грудня в Ірані на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнують державні будівлі й підпалюють автівки, у відповідь поліція застосовує сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». Попри заклики влади до спокою, протести по всій країні продовжуються.

6 січня стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів. 8 січня повідомлялося, що затриманий на протестах в Ірані чоловік вчинив самогубство у в’язниці. 

Поділитись: