УКРАЇНА

Іскра вихлопної труби від пожежного танка могла спричинити пожежу в Балаклії — ЗСУ

4 травня, 2018 13:42
УКРАЇНА/Іскра вихлопної труби від пожежного танка могла спричинити пожежу в Балаклії — ЗСУ
Зберегти
Вигляд
Пожежа на технічному полігоні у Балаклії Харківської області могла виникнути через іскру від вихлопної труби пожежного танка.

Пожежа на технічному полігоні у Балаклії Харківської області могла виникнути через іскру від вихлопної труби пожежного танка.

Про це повідомив начальник озброєння Збройних сил України Микола Шевцов.

«Розглядається кілька версій виникнення пожежі 3 травня. Займання сухої трави на території, яка не була розчищена; потрапляння іскри від вихлопної труби пожежного танка на боєприпас; а також як версія — висока температура, яка могла впливати на боєприпаси», — сказав він.

За словами Шевцова, після пожежі на арсеналі боєприпасів у 2017 році з 469 гектарів території арсеналу розміновані були 330 гектарів, а пожежа 3 травня виникла саме на тій ділянці, де ще залишалися нерозірвані боєприпаси.

Він підкреслив, що на території, де сталася пожежа, не зберігалися боєприпаси з озброєння ЗСУ.

«Пожежа виникла на технічній території, це в подальшому спричинило детонацію вибухонебезпечних предметів, які залишилися на неочищеній ділянці. Самі боєприпаси зберігаються виключно на 28 закритих складах, всього близько 4 тисяч тонн» , — пояснив Шевцов.

Нагадаємо, 3 травня у Балаклії Харківської області сталося  загоряння під час планового підриву боєприпасів. Поліція повідомила, що унаслідок пожежі ніхто не постраждав.

За даними Генштабу, особовий склад, який залучався до робіт із розмінування, евакуювали. У поліції повідомили, що район Балаклії закритий на в'їзд.

Глава Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична назвала ситуацію в Балаклії контрольованою.

Увечері 3 травня у Балаклії локалізували пожежу. Рятувальники евакуювали найближчі будинки.

Прокуратура за фактом пожежі порушила справу про недбале ставлення до військової служби.

23 березня 2017-го року в Балаклії Харківської області близько третьої години ночі сталася пожежа, що призвела до вибухів на складі боєприпасів. Унаслідок тих подій загинули дві людини, одна була поранена, 345 будинків було пошкоджено.

Вибухи на складах зброї у Сватовому Луганської області сталися у жовтні 2015-го року, однак постраждалі досі не отримали компенсації.

Детальніше про хід розслідування вибухів на складах у Сватовому, а також про інші подібні випадки читайте у публікації:

Тероризм чи недбалість: як в Україні розслідуються вибухи на військових складах.

Пов`язані новини