УКРАЇНА

«Італійський страйк» на Укрзалізниці триватиме щонайменше до вівторка — профспілка

26 травня, 2018 00:20
УКРАЇНА/«Італійський страйк» на Укрзалізниці триватиме щонайменше до вівторка — профспілка
Зберегти
Вигляд
Наступні переговори між керівництвом «Укрзалізниці» та представниками Вільної профспілки залізничників України мають відбутися у вівторок 29 травня.

Наступні переговори між керівництвом «Укрзалізниці» та представниками Вільної профспілки залізничників України мають відбутися у вівторок 29 травня. 

Про це Громадському повідомив голова профспілки Володимир Козельський.

«Нажаль, переговори з керівництвом у п’ятницю зірвалися. Машиністи продовжуватимуть протести протягом вихідних»,- зазначив він.

Як повідомляло раніше Громадське, з 14 травня в локомотивних депо Укразлізниці триває протестна акція «Робота за правилами», так званий «італійський страйк» в рамках якого машиністи відмовляються виводити на роботу несправні локомотиви та таки , що не відповідають нормам безпеки. Станом на сьогодні до акції приєдналися вже 10 локомотивних депо Укрзалізниці.

В ефірі програм «Нині вже» член ради профспілок ВПЗУ Олег Школяр зазначив, що серед вимог протестувальників підвищення заробітної плати машиністам, та скасування рішення про підвищення їм пенсійного віку до 60 років.

Профспілка залізничників і транспортних будівельників України (понад 280 тисяч членів) протест не підтримала, заявивши, що виступає проти деструктивних спроб блокування перевізного процесу.

Директор з питаннь фінансів Укрзалізниці Андрій Рязанцев назвав протести «злочином проти всієї держави, адже вони завдають збитків не лише Укрзалізниці, але й економіці України».

Нагадаємо, що після чотириденного страйку, 20 травня третя зміна залізничників, що працюють на «АрселорМіттал Кривий Ріг», вийшла на роботу.

17 травня найбільший металургійний комбінат України зупинився через страйк залізничників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Криворіжстрайк: чому зупинився найбільший металургійний комбінат України

Ще наприкінці березня 2018 профспілка криворіжзького гірничо-металургійного комбінату ArcelorMittal вимагала підвищити рівень заробітної плати до 1 тисячі євро в гривневому еквіваленті з 1 квітня 2018 року.

«Наша мета — досягти підвищення зарплати для всіх робітників, зберегти робочі місця та досягти безпечних умов праці. Тільки виконання даних вимог знизить соціальну напругу в колективі та не доведе ситуацію до страйку»,  — заявила очільниця профспілки компанії Наталія Маринюк.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» — найбільше гірничо-металургійне підприємство України. На ньому працює більше 21 тисячі людей. Основний власник підприємства — міжнародна корпорація ArcelorMittal.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ArcelorMittal Кривий Ріг сплатив понад 72 млн грн за шкоду довкіллю

Пов`язані новини