Війна / Крим

Італійська компанія постачала обладнання для заводу в анексований Крим — «Крым.Реалии»

«Крым.Реалии»
Війна/Крим/Італійська компанія постачала обладнання для заводу в анексований Крим — «Крым.Реалии»
Зберегти
Вигляд
Італійська компанія Bertolaso ​​здійснювала постачання обладнання для нового заводу агрофірми «Золота Балка» в анексованому Росією Криму. Про це йдеться у матеріалі «Крым.Реалии».

Представник комерційного відділу компанії Bertolaso ​​Лука Карассо повідомив журналістам, що 2 місяці тому компанія доставила для фірми «Золота Балка» машину для мийки, наповнення та закупорювання пляшок. Торговий контракт, за словами Карассо, підписали з фірмою «Золота Балка» і з одним з двох власників підприємства. Обладання доставили для заводу в анексованому Севастополі, одна у фірмі про це не знали.

«Контракт підписаний з Росією, агрофірма «Золота Балка» — Росія, але ми знали, що наш товар був призначений для установки на кримському підприємстві», — пояснив представник.

При цьому він додав, що вважає, що компанія «мала справу безпосередньо з росіянами». «Все законно, нічого підозрілого ми не бачимо. Ми продаємо машинне обладнання різним клієнтам, а де вони його встановлюють — нас не цікавить. Ми розглядаємо Крим як сприятливий регіон для ведення бізнесу з великим потенціалом для розвитку. Якщо ви питаєте про санкції і моральний бік питання, я закінчую розмову», — додав він.

Інші італійські компанії, які, як стверджують представники заводу агрофірми «Золота Балка», теж поставляли кримському підприємству обладнання, не коментували ситуацію.

Зазначимо, поставки обладнання в анексований Крим є порушенням європейського законодавства.

Як повідомили в посольстві України в Римі, Україна разом з європейськими партнерами буде реагувати на ці факти. Українські дипломати вже направили вказаним компаніям запити з проханнями пояснити можливу співпрацю з фірмою «Золота балка», наразі відповідей немає.

Також до Міністерства закордонних справ Італії направили вербальну ноту з проханням вжити заходів для запобігання порушенню італійськими компаніями режиму санкції Євросоюзу. Офіційної реакції Італії наразі немає.

«Крым.Реалии» також звернулось у посольство Італії в Україні за коментарем.

Нагадаємо, в липні 2017 року Росія направила до Криму газові турбіни німецького концерну Siemens, попри санкції ЄС Концерн Siemens заперечив постачання турбін до Криму.

Пізніше гендиректора російського партнера Siemens звільнили з посади. Російська компанія визнала поставку модернізованих турбін Siemens у Крим.

Згодом в ЄС погодили нові санкції проти Росії через турбіни Siemens. Також повідомлялося, що Росія погрожує Siemens санкціями через обмеження ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як турбіни німецької компанії Siemens завезли до Криму в обхід санкцій

Завод агрофірми «Золота Балка», яка є однією з найбільших виноробних господарств Криму, запустили у Севастополі 12 грудня. Як стверджують представники підприємства, на завод встановили італійське обладнання фірм Bertolaso, Innotec, Robino & Galandrino, Gortani та інших.

З 2003 року майно «Золотої Балки» взяло в оренду ТОВ «Агрофірма «Золота Балка», яким володів екс-глава Соціалістичної партії України і екс-народний депутат Петро Устенко. У травні 2015 року майно агрофірми було заарештовано судовими приставами за позовом окупаційної влади Севастополя.

За даними російських ЗМІ, у 2016 році агрофірму придбав агрофірму і подарував дружині Сніжані Георгієвою російський бізнесмен Артем Зуєв.

Пов`язані новини