Світ

Італія стала єдиною країною, яка не підтримала рішення ЄС щодо Венесуели — ЗМІ

ANSA
Світ/Італія стала єдиною країною, яка не підтримала рішення ЄС щодо Венесуели — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Італія стала єдиною країною, що напередодні на засіданні глав МЗС країн ЄС в Бухаресті заблокувала компромісну пропозицію ЄС щодо визнання президентом Венесуели Хуана Гуайдо. Про це повідомило італійське агентство ANSA, посилаючись на джерела в дипломатичних колах ЄС.

«Італія стала єдиною перепоною з 28 країн, які голосували за компромісну пропозицію ЄС щодо Венесуели, висунуту міністром закордонних справ Швеції Марго Уоллстром, за якою Хуан Гуайдо визнається тимчасовим президентом у країні», — йдеться у повідомленні.

Агентство зазначає, що рішення не мало на меті визнати Гуайдо офіційно, але натякало на це.

Раніше повідомлялось, що ЄС вирішив створити міжнародну контактну групу з європейських та латиноамериканських країн, аби посприяти мирному врегулюванню ситуації у Венесуелі. Вона працюватиме впродовж 90 днів.

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Пов`язані новини