УКРАЇНА

Із труб заводу в анексованому Криму викидається діоксид сірки — науковець

11 вересня, 2018 00:19
УКРАЇНА/Із труб заводу в анексованому Криму викидається діоксид сірки — науковець
Зберегти
Вигляд
Хімічна сполука, яка потрапляє у повітря із заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, це діоксид сірки, або сірчистий газ.

Хімічна сполука, яка потрапляє у повітря із заводу «Кримський титан» в анексованому Криму, це діоксид сірки, або сірчистий газ.

Про це в ефірі програми «Нині вже» повідомив Григорій Романенко, кандидат хімічних наук, незалежний екологічний експерт.

На питання, яка основна хімічна сполука загрожує населенню унаслідок викидів, експерт сказав:

«На сьогоднішній день у повітрі може лише витати тільки сірчистий газ, який викидається з труб ще працюючого заводу. Всі інші речовин вже трошки присаджені тими дощами, які пройшли і будуть далі присаджуватись, тому що дощі знову пройдуть у тому регіоні», — повідомив Романенко.

Водночас, за його словами, інтенсивні викиди, які спостерігались біля адмінмежі анексованого Криму наприкінці серпня, виникли через осушений кислотонакопичувач.

«Викиди які були найбільш інтенсивними у серпні-вересні, вони продиктовані не трубами, а викидами саме з кислотонакопичувача, в якому виявились органічні речовини Сиваського заводу, пил та інші речовини», — додав експерт.

Він додав, що найпростіший спосіб захисту людей від сірчистого ангідриду — марлева-ватна пов’язка, яка насичена содовим розчином.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська

На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.

«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.

Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику

Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.

Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.

6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.

6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».

7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття.

Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.

Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.

Пов`язані новини