Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику
Міністерство охорони здоров’я опублікувало рекомендації для мешканців регіонів, які опинилися під загрозою хімічного отруєння через викиди заводу «Кримський титан» наанексованому півострові.
Міністерство охорони здоров’я опублікувало рекомендації для мешканців регіонів, які опинилися під загрозою хімічного отруєння через викиди заводу «Кримський титан» на анексованому півострові.
У відомстві зазначили, що у зоні ризику перебувають населені пункти поблизу заводу на півночі анексованого Криму та на півдні Херсонської області, зокрема у Каланчацькому чи Чаплинському районах.
У МОЗ зауважили, що ознаками отруєння кашель, виділення мокротиння, іноді з кров’ю, нежить, сухість у горлі, носова кровотеча, почервоніння та подразнення очей, слизових оболонок, шкіри, біль у грудях.
У міністерстві рекомендують захищати органи дихання ватно-марлевою пов’язкою, змоченою двовідсотковим розчином питної соди, промивати овочі та фрукти двовідсотковим мильно-содовим розчином та герметизувати приміщення.
Також радять уникати низинної місцевості та підвалів, натомість намагатися бути на підвищеннях.
У відомстві нагадали, що на КПВВ «Чаплинка» та «Каланчак» цілодобово чергують бригади екстреної медичної допомоги. Лікарі оглядатимуть всіх громадян, які заходитимуть на підконтрольну Україні територію з окупованого Криму. Пропуск на територію півострова на цих КПВВ призупинили. КПВВ «Чонгар» працює у штатному режимі.
«Якщо людям буде необхідна спеціалізована медична допомога, їх направлятимуть до найближчих відповідних медичних закладів на підконтрольній території. Проходження КПВВ громадянами України з окупованого півострову, які постраждали від хімічного отруєння, оформлюватимуть у пришвидшеному порядку», — додали у МОЗ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська
На півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ лише 27 серпня повідомили, що на півночі анексованого Криму стався викид в атмосферу невідомої речовини, у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.
«Служба» прав споживачів РФ встановила, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.
Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.
Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.
Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення в Херсонську область.
6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу з адмінкордоном зупинили навчання.
6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».
7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття.
9 вересня російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.
Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.
10 вересня у МінТОТ заявили, що біля адмінмежі з Кримом у повітрі не виявили небезпечних речовин.
- Поділитися: