Із законопроєкту про соцзахист військових вилучили норми, які обмежували їхню свободу слова
Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні законопроєкт про забезпечення прав військовослужбовців та поліціянтів на соціальний захист. Але з документа вилучили норми, які обмежували свободу слова захисників.
Про це розповіла членкиня комітету Ірина Фріз («Європейська солідарність») у коментарі «Інтерфакс-Україна».
За її словами, до другого читання із законопроєкту прибрали норми, які «надмірно обмежували права військовослужбовців на свободу слова».
«Чинне законодавство і так має всі можливості для застосування адміністративної та кримінальної відповідальності до порушників державної таємниці у сфері оборони», — зазначила Фріз.
Народна депутатка також розповіла, що Комітет підтримав можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, зокрема й за кордоном, без потреби через 4 місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.
Також Комітет підтримав установлення на рівні закону грошової виплати у розмірі 15 млн гривень сім'ї захисника у разі його загибелі. Водночас, за словами Фріз, Комітет відхилив усі норми, які запроваджували додаткове регулювання на ввезення гуманітарної допомоги.
Що передувало?
Верховна Рада 22 лютого підтримала у першому читанні законопроєкт №10313 про соцзахист військових та поліціянтів. Серед важливих норм — покращення забезпечення прав військовослужбовців, включаючи доступ до інформації, медичного обслуговування, відпусток, а також гарантії для поліціянтів у разі смерті або втрати працездатності.
Але деякі депутати відзначали, що в законопроєкті є суперечливі норми про заборону військовим користуватися певними соцмережами, зокрема виставляти стрими й ділитися певними даними в мережі.
- Поділитися: