Нижня палата Конгресу США ухвалила резолюцію про початок процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Як повідомляє CBS News, за відповідне рішення проголосувало 232 депутати, проти — 186.

Зазначається, що проти резолюції проголосували всі представники Республіканської партії США та двоє — від Демократичної.

«Ця резолюція закладає умови для наступного етапу нашого розслідування, під час якого американський народ матиме можливість почути свідків безпосередньо», — повідомив глава Комітету з питань розвідки Палати представників Адам Шиф напередодні голосування.

Ця резолюція закладає підґрунтя для публічного проведення розслідування в межах Комітету з питань розвідки Палати представників. До цього всі слухання у справі про імпічмент Дональда Трампа проводилися за зачиненими дверима.

За результатами розслідування буде складено доповідь, яка буде передана на розгляд Юридичного комітету. Там Трамп і його представники зможуть представляти власні докази й допитувати свідків у справі.

Після отримання звіту й проведення власних слухань відповідальність за документальний супровід справи про імпічмент покладатиметься на Юридичний комітет.

Дональд Трамп уже встиг назвати рішення Палати представників «найбільшим полюванням на відьом за всю історію США».

Білий дім також відреагував на рішення Палати представників, назвавши його «неконституційним».

«Сьогоднішнім голосуванням спікерка (Палати представників — ред.) Пелосі й демократи хіба узаконили неприпустимі порушення порядку роботи Палати представників», — заявила прес-секретарка адміністрації Трампа Стефані Грішем.

У США триває скандал щодо ймовірного тиску Трампа на Зеленського.

  • На початку вересня 2019-го інформатор з Білого дому подав скаргу до Конгресу, у якій йшлося, що Трамп під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським у липні 2019-го нібито вимагав відновити розслідування у справі компанії Burisma, у раді директорів якої працював Гантер Байден, син конкурента Трампа на виборах 2020, демократа Джо Байдена.
  • У Конгресі США почали розслідування щодо можливих спроб Трампа та його адвоката Рудольфа Джуліані тиснути на українську владу.
  • 24 вересня у Палаті представників США запустили процедуру імпічменту Трампу. Трамп визнав, що під час бесіди із Зеленським згадував про Байдена, але запевняє, що не тиснув на президента України.
  • 25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. У ній Трамп просить Зеленського «зробити йому послугу» і «розібратися зі справою», на що Зеленський каже, що наступний генпрокурор буде «стовідсотково його людиною».

Burisma — одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burismа, погоджувало міністерство, яке він сам і очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів. У 2018-му в Burisma повідомили, що судові справи проти компанії завершені. ГПУ дійсно закрила справу щодо ухилення від податків, справа щодо відмивання коштів була програна Злочевському в Лондонському суді. А справа щодо розкрадання державних ресурсів — фактично видача ліцензії самому собі — була передана в НАБУ, яке продовжує розслідування. 

Попри провадження, компанія не припиняла діяльність, у 2014-му при Burismа створили раду директорів, в яку увійшов, зокрема Гантер Байден. Він був у раді директорів до 2019 року. Офіційно у справах щодо Burismа він не фігурував. 

Поділитись: