Під час перебування місії Міжнародного валютного фонду в Україні, представники уряду намагалися домовитися про дострокове завершення поточної програми фінансування та про початок нової, більш короткої та меншої за обсягами фінансування.

Під час перебування місії Міжнародного валютного фонду в Україні, представники уряду намагалися домовитися про дострокове завершення поточної програми фінансування та про початок нової, більш короткої та меншої за обсягами фінансування.

Про це повідомляють журналісти видання «Економічна правда» з посиланням на свої джерела в українському уряді.

Зазначимо, що раніше про можливість зміни програми МВФ заявляла представниця президента в парламенті Ірина Луценко.

За даними видання, уряд намагався домовитись про завершення програми EFF та відкриття програми stand-by. Термін нової програми має скласти до 15 місяців, а загальний обсяг фінансування скласти 5-6 мільярдів доларів.

Програма EFF (Extended Fund Facility) розрахована для середньо- та довгострокової співпраці з країнами, які мають довгострокові проблеми у нестачі коштів (дефіциті). Ця програма, яка поки що не завершилася для України, передбачає проведення довгострокових реформ та має довший період погашення заборгованості.

В той же час, програма Stand-by є короткостроковою (не більше 3 років)та призначена для подолання дефіциту коштів у короткостроковій перспективі.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

За інформацією джерел видання в Кабміні, основною причиною цього було те, що сторони так і не змогли дійти остаточної згоди щодо підвищення цін на газ для населення. Проте там зазначили, що було досягнуто домовленості, що тарифи на газ зростуть на 23%. Відповідне рішення Кабмін має ухвалити до 15 жовтня.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. На ринковий рівень тарифи мали вийти у 2020 році.

Зазначимо, що напередодні у Нафтогазі вчергове повідомили про підвищення цін на газ для промисловості на майже 10%. Наразі вартість газу для промислових споживачів перевищує вартість газу для населення у 2,4 рази.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ

Поділитись: