Міжнародний валютний фонд продовжує переговори з Україною щодо продовження програми фінансування та виділення траншу у розмірі близько 2 мільярдів доларів.

Міжнародний валютний фонд продовжує переговори з Україною щодо продовження програми фінансування та виділення траншу у розмірі близько 2 мільярдів доларів.

Про це повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу у Вашингтоні, передає «Інтерфакс-Україна».

«Місія МВФ відвідала Київ та обговорила з владою можливу майбутню підтримку макроекономічної стабільності, реформ, економічного росту та можливу фінансову допомогу зі сторони фонду. У мене відсутня інформація про переговори, які все ще продовжуються», — повідомив Райс.

18 вересня, у передостанній день перебування місії МВФ в Україні, очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомив, що уряд досяг домовленості з МВФ щодо підвищення цін на газ для населення, проте не узгодив план і темпи підвищення тарифів.

Зазначимо, що місія МВФ перебувала в Україні з 6 по 19 вересня. Зокрема, вона провела зустрічі з представниками Мінфіну, Національного банку, Мінекономіки. Метою місії було надання оцінки економним реформам в Україні та підписання документу з українським урядом про виділення наступного траншу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Поділитись: