У жовтні 2018 року ціни на газ для промислових споживачів становитимуть 11,2-12,15 тисяч гривень за 1000 кубометрів (без ПДВ), що на 9,4-9,7% більше, ніж у вересні.

У жовтні 2018 року ціни на газ для промислових споживачів становитимуть 11,2-12,15 тисяч гривень за 1000 кубометрів (без ПДВ), що на 9,4-9,7% більше, ніж у вересні.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Таким чином, кінцевий тариф на газ для промисловості складе щонайбільше 14 586 гривень за тисячу кубометрів (з ПДВ).

Як зазначається, вартість газу залежить від обсягів закупівлі та умов оплати.

Наприкінці серпня Нафтогаз підвищив ціни на газ для промислових підприємств, які не встигли укласти з компанією договір на газопостачання, на майже 21%.

Таким чином, станом на жовтень 2018 року ціни на газ для промисловості будуть вищими за ціни на газ для населення у 2,45 рази.

Раніше у Нафтогазі повідомляли, що газозбутівні компанії завищують показники постачання газу населенню майже вдвічі.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз продає газ для потреб населення за цінами, нижчими за ринкові, в той час як промислові споживачі платять ринкові тарифи. Газ населенню реалізується через так звані газзбути — посередники на ринку. Часто, такі компанії завищують показники споживання газу населенням для того, аби придбати у Нафтогазу газ за зниженою ціною. Потім цей газ перепродається промисловим споживачам за ринковою ціною, а газзбути отримують прибуток у вигляді різниці у тарифах.

Різницю у тарифах для населення компенсує держава з бюджету.

Саме тому однією з ключових вимог МВФ до українського уряджу є зрівняння цін на газ для населення та промисловості з метою нівелювання схеми, що дозволяє наживатися на різниці у цінах на газ.

Нагадаємо, що 18 вересня стало відомо, що України та МВФ дійшли згоди щодо питання про підвищення цін на газ для населення.

Проте за результатами перебування місії МВФ у Києві домовленості про надання Україні чергового траншу кредиту досягнуто не було.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Старт політичного сезону: майбутні вибори та кредит МВФ

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Поділитись: