Канцлер Австрії готовий вакцинуватися від коронавірусу російським «Спутником V». Але за однієї умови

Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив про готовність вакцинуватися від коронавірусу російським препаратом «Спутник V», а також зацікавленість у виробництві російської та китайської вакцин на території країни.
Про це Курц заявив в інтерв’ю Bild am Sonntag.
Відповідаючи на питання про готовність вакцинуватися препаратом «Спутник V» чи китайською вакциною від коронавірусу, австрійський канцлер відповів: «Так, якщо вакцини будуть схвалені в Європі (мається на увазі Європейський Союз — ред.)».
«Вакцини — це про ефективність, безпечність та швидку доступність, а не про геополітичні битви», — вважає Курц. На його думку, безпечні вакцини повинні бути доступні якнайшвидше «незалежно від того, ким вони були виготовлені».
Канцлер також очікує, що після схвалення вакцин із Росії чи Китаю в Євросоюзі «Австрія неодмінно намагатиметься уможливити їхнє внутрішнє виробництво». На думку Курца, в ЄС наразі процес затвердження препаратів «забюрократизований і повільний».
В останні дні на тлі публікації проміжних результатів третього етапу досліджень «Спутника V» деякі європейські політики заявляли про зацікавленість у схваленні вакцини в ЄС. Так, про це говорив 5 лютого топ-дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель під час зустрічі з міністром закордонних справ Лавровим у Москві.
При цьому єдина країна ЄС, яка наразі схвалила «Спутник V» для екстреного використання, — це Угорщина. Хоча раніше в уряді країни говорили, що Росія не має достатніх виробничих потужностей, а препарат не пройшов усі необхідні випробування.
Що відомо про російську вакцину?
«Спутник V», або «Гам-Ковід-Вак» — препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Його схвалили до використання лише після завершення другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го, що суперечить загальноприйнятим протоколам проведення випробувань.
У вересні претензії до даних другого етапу клінічних випробувань вакцини висловила міжнародна група вчених (детальніше читайте в нашому матеріалі).
Уже після оголошення про готовність вакцини в Росії розпочали останній, третій етап клінічних досліджень, але паралельно з цим розпочали вакцинацію населення. Ба більше, нещодавно творці вакцини відмовилися вводити добровольцям плацебо в межах третього етапу досліджень. На думку фахівців, це фактично означає провал дослідження.
А втім, 2 лютого в авторитетному медичному виданні The Lancet вийшла стаття про проміжні результати третього етапу досліджень «Спутника V». Наведені в ній дані свідчать, що російська вакцина справді дієва, але питання до коректності проведення випробувань (зокрема згадане викривлення добірки, а також відсутність протоколу щодо тестування учасників випробування) все ж залишаються.
«Спутник V» схвалили до використання регулятори декількох країн — зокрема Білорусі, Аргентини, Венесуели, Алжиру, Сербії, Парагваю, Болівії. За даними російського інформагентства «РИА Новости», станом на 6 лютого вже 21 країна зареєструвала в себе російський препарат.
- Поділитися: