22 жовтня у мережі опублікували інформацію про начебто російське громадянство кандидата у мери Києва Андрія Пальчевського. Народний депутат Андрій Кіт звернувся до Служби безпеки України з проханням це перевірити. Сам Пальчевський своє подвійне громадянство заперечує.

Фотокопії документів, які нібито свідчать про наявність у Пальчевського російського громадянства, оприлюднило видання «Цензор.НЕТ».

На них видно персональні паспортні дані, ідентифікаційний код та фото нібито Андрія Пальчевського. 

Зазначимо, що якщо на сайті російської Федеральної податкової служби ввести ІНН, який вказаний у документах, які начебто належать Пальчевському, отримуємо статус «інформація про цей ІНН знайдена».

Фото:

скріншот

Цей статус означає, що введені паспортні дані дійсні, а також підтверджує правдивість ідентифікаційного коду. Отже, можна стверджувати, що Андрій Пальчевський дійсно має паспорт Росії.

Реакція Пальчевського

На своїй сторінці в Facebook Пальчевський опублікував відеозвернення, у якому заперечує, що має російське громадянство.

«Ось він — український (паспорт — ред.). Тут написано, що я народився в 1961 році, тут, у місті Києві. А не те що стверджують», — каже він на відео.

Пальчевський стверджує, що проти нього проводять сплановану дискримінаційну кампанію, і подібні звинувачення — один з її елементів.

Запит у СБУ

Народний депутат із групи «Довіра» Андрій Кіт повідомив, що звернувся до Служби безпеки України із заявою щодо проведення розслідування у зв'язку з інформацією про громадянство Росії у Пальчевскього.

Кіт оприлюднив фотокопію свого депутатського звернення до СБУ. Так, парламентарій звертає увагу на те, що така діяльність Пальчевського як громадянина РФ на території України, тобто його балотування на посаду мера Києва, має ознаки підготовки та/або вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 110 («посягання на територіальну цілісність і недоторканність України»), 111 («державна зрада»), 114 («шпигунство») та 330 («передача та збирання відомостей, що становлять конфіденційну інформацію, яка знаходиться у володінні держави») Кримінального кодексу України.

Ми звернулися також до СБУ для підтвердження цієї інформації.

Чим відомий Пальчевський?

Журналісти-розслідувачі проєкту Bihus.Info встановили, що Пальчевський має опосередковані зв'язки з російським бізнесом; соратниками судді Артура Ємельянова, які мають бізнес в окупованому Криму; і «Опозиційною платформою — За життя» через політтехнолога, із яким регулярно бачиться.

Зокрема, його основний бізнес Пальчевського — клініка «Євролаб» — до 2010 року була записана на бізнесмена й росіянина Олексія Кириллова. Але після цього клініка перейшла у власність британської компанії, яка, своєю чергою, перебуває у власності офшорів на Карибських островах. І, окрім Пальчевського, ці офшори обслуговують лише одну країну — Росію.

Серед російських компаній у власності цих офшорів деякі пов'язані з російськими кримінальними авторитетами, як-от Віталієм Кочетковим, стверджують розслідувачі. Ще одна із компаній, зареєстрованих у Москві, водночас записана і на Андрія Пальчевського.

Поділитись: